Skocz do zawartości

Wyprawa do Finlandii w wakacje 2021 z dzieciakami


Navigare

Rekomendowane odpowiedzi

Hej - planuję wyprawę 12-14 dni (z dojazdami) na samą północ Finlandii + Nordkapp - spanie gdzie się da na dziko, pod namiotem lub w aucie. Na luzie bez gonienia, zwiedzanie itd. Jedziemy w dwie rodziny (ja mam wygadaną 8 latkę , Kolega 12 latka i 14 latkę).  (ja outback, on mazdą cx9).  Jakby ktoś chciał dołączyć to dajcie znać. Szukam ekipy/rodziny która planuje też ten kierunek, moglibyśmy pojechać wspólnie i dzieciaki miałyby się z kim bawić

Edytowane przez Navigare
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra sprawa, kilka lat temu zrobiłem taką trasę, właściwie to zjechałem cały Półwysep Skandynawski. Moim zdaniem Nordkapp przereklamowany w stosunku do tego, co oferują np. Lofoty. Północna Finlandia również ładna, chociaż nie tak, jak Norwegia. W okolicach samego Nordkapp z namiotem może być ciężko (silne wiatry, nawet w lipcu), dlatego polecam nocleg w aucie lub na campingu Honningsvag lub w Skarsvag (tak btw pracowała tam Polka).

Planujesz jechać na Nordkapp przez Norwegię, czy od Finlandii (via Estonia)?

Edytowane przez woocash2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem. Nordkapp ponoć najlepiej zimą zdobyć - dużo większa przygoda;) ale jak nie mam okazji to czemu by nie pojechać w lato:) To ma być budżetowy wyjazd? ktoś już coś liczył? 2 tygodnie to tak na styk - cały czas w drodze, czyli taki overlanding :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasz odzew! Zupełnie nie mam żadnych szczegółowych planów - ale chciałbym wyprawę z przygodami, spanie na dziko, czasem na kampingu, a w hotelu to jak już nie ma innej możliwości. Z drugiej strony nie lubię na siłę wbijać się w błoto i wklejać auta, żeby trzeba było szukać ciągnika dla zabawy - takie bardziej kross kantry preferuję.

 

Właśnie do wioski mikołaja też chcieliśmy zawinąć, a co do psa to super - my też pewnie weźmiemy naszego pso-kota, taki dziwny kot co jak pies się zachowuje przynosi piłkę i merda ogonem i ma uszy jak nietoperz. Nawet wyprawowo się nazywa: Dakar.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Navigare napisał:

a co do psa to super - my też pewnie weźmiemy naszego pso-kota, taki dziwny kot co jak pies się zachowuje przynosi piłkę i merda ogonem i ma uszy jak nietoperz. Nawet wyprawowo się nazywa: Dakar.

:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Navigare napisał:

my też pewnie weźmiemy naszego pso-kota, taki dziwny kot co jak pies się zachowuje przynosi piłkę i merda ogonem i ma uszy jak nietoperz.

Nasz pies przychodzi na "kici kici" :biglol:

Edytowane przez kriskristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam dokładne sprawdzenie info w temacie zwierzaka w NO. W 2014 pies musiał odbyć obowiązkową kwarantannę mimo posiadania "psiego paszportu" wystawionego przez weterynarza.

Polecam na podróż NO jazdę camperem - jesteście samowystarczalni pod każdym względem, a w NO można biwakować "na dziko".

Znaczna część turystów na cempingach korzysta z kamperów bądź przyczep kempingowych.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 23:59, KPR napisał:

Lofoty koniecznie, ale jak już planujesz Norwegię to przemyśl opcję zwiedzania zachodniej części kraju. Jest równie piękna co Lofoty. W zachodniej NO warto zobaczyć Garianger, Drogę Atlantycką, Drogę Troli, Drogę Orłów, ambonę Prekistolen, Jajo Kierk i wiele innych atrakcji. Nie wiem czy masz w planach osobną podróż do Norwegii zachodniej ale jeśli nie to szkoda tylu kilometrów żeby omijać tą część Norwegii.

Edytowane przez kokos
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kokos napisał:

Polecam na podróż NO jazdę camperem - jesteście samowystarczalni pod każdym względem, a w NO można biwakować "na dziko".

 

:thumbup:

I to jest mój plan do zrealizowania w ciągu najbliższych 10 lat ^_^

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kokos napisał:

Lofoty koniecznie, ale jak już planujesz Norwegię to przemyśl opcję zwiedzania zachodniej części kraju. Jest równie piękna co Lofoty. W zachodniej NO warto zobaczyć Garianger, Drogę Atlantycką, Drogę Troli, Drogę Orłów, ambonę Prekistolen, Jajo Kierk i wiele innych atrakcji. Nie wiem czy masz w planach osobną podróż do Norwegii zachodniej ale jeśli nie to szkoda tylu kilometrów żeby omijać tą część Norwegii.

Norwegia to piękny kraj. godny odwiedzenia i to pewnie nie jeden raz. Wszystkiego od razu nie da się zobaczyć. Pięknie dzięki za info o atrakcjach :) Faktycznie za tym pierwszym razem chciałem jeszcze drogą troli się przejechać. Zapomniałem tego dodać. Podobna atrakcja jest w Rumuni. Droga transfogardzka i transalpina. Jechałem Forkiem póki co to tylko tą drugą, niezapomniane przeżycie. Leśnik musi także zaliczyć drogę troli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kokos napisał:

Lofoty koniecznie, ale jak już planujesz Norwegię to przemyśl opcję zwiedzania zachodniej części kraju. Jest równie piękna co Lofoty. W zachodniej NO warto zobaczyć Garianger, Drogę Atlantycką, Drogę Troli, Drogę Orłów, ambonę Prekistolen, Jajo Kierk i wiele innych atrakcji. Nie wiem czy masz w planach osobną podróż do Norwegii zachodniej ale jeśli nie to szkoda tylu kilometrów żeby omijać tą część Norwegii.

Dokładnie, moim zdaniem tam są o wiele lepsze widoki niż na Nordkapp. Jeszcze godne polecenia są góry Jotunheimen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Pamiętajcie, że północ Finlandii (ale nie tylko ten rejon) w tradycyjnym okresie wakacyjnym to jest zupełny DRAMAT jeśli chodzi o komary, odetchniecie dopiero po wjeździe do Norwegii.

2. W Rovaniemi gdzie akurat komarów było najmniej, jak już pooglądacie Św. Mikołaja i podobne duperele, nie zapomnijcie o Arktikum, niesamowite miejsce pokazujące Arktykę - https://www.arktikum.fi/en/

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...