Skocz do zawartości

Subariady 2021


Miłosz Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mamy rzeczywistość COVID-ową. W tym roku poza krajem nie udało się zorganizować żadnej Subariady. Nam osobiście udało się jednak począwszy od lipca spędzić 5 miesięcy na południu Europy - okazało się, że podróże w tej rzeczywistości nie są takie straszne. Mieliśmy też trochę grup na Bałkanach. Ale najważniejsze, że w tym czasie dopracowaliśmy lub opracowaliśmy sporo nowych tras, w tym tras pod nowe Subariady.

A piszę to dlatego, że po pierwsze - jak widać nie ma tego złego co by... itd. A po drugie należy się przygotować, że i w roku 2021 wyjazdy mogą wymagać precyzyjniejszego niż zwykle planowania, testów, a może i pewnej elastyczności i gotowości na zmiany "last minute".
A może będzie w odwrotnie i wszystkie problemy "okołokoronowe" się skończą i zrobimy to, co zaplanujemy!

A co zaplanowaliśmy dla Was?

 

- Subariada Serbia - 13-19 maja

Subariada Mołdawia - 26.06-3.07

- Subariada Albania - 2-9 sierpnia 

- Subariada Korsyka -  12-20 sierpnia 

- Subariada Sardynia - 21-29 sierpnia

Do powyższych nie dopisałem numerów, ponieważ zgubiłem się w numeracji w tym roku, a rzeczywistość pokazała, ze trzeba nadawać numery gdy już wyjazd jest pewny.

i uwaga... pierwsza Subariada FLY - lecimy, a na miejscu czekają wynajęte samochody - oczywiście same Subaru! A gdzie i kiedy? 

- Subariada FLY - Nowa Zelandia - 13-31 stycznia 2022     (termin podajemy z dużym wyprzedzeniem, bo jak zapewne się domyślacie, chętni powinni już zacząć "program zasilania świnki-skarbonki" - tanio tam nie jest)


NIE deklarujemy się tutaj, nie zapisujemy, sukcesywnie będę szczegółowe wątki z zapisami. Ale na pytania oczywiście odpowiadam.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Super! 7
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Czy wśród planowanych są wersje light ( nie chodzi o trasę, lecz o noclegi :) ) ?


Kijów i Czarnobyl będzie w hotelach. Ale trasy nie koniecznie light. Jeszcze nie mamy szczegółów wszystkich tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Urabus przypiął/eła ten temat

Czy wiecie, jak jest z przejazdem przez Ukrainę samochodem w leasingu (Subariada Mołdawia)? Trzeba mieć tłumaczenie pozwolenia na użytkowanie na ukraiński/rosyjski? Kiedyś spotkała mnie niemiła niespodzianka na granicy PL/UKR - musiałem zawrócić. Ale to było prawie 20 lat temu. Z drugiej strony do Mołdawii można przez UE.

I to samo pytanie odnośnie Serbii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nohol napisał:

Czy wiecie, jak jest z przejazdem przez Ukrainę samochodem w leasingu (Subariada Mołdawia)? Trzeba mieć tłumaczenie pozwolenia na użytkowanie na ukraiński/rosyjski? Kiedyś spotkała mnie niemiła niespodzianka na granicy PL/UKR - musiałem zawrócić. Ale to było prawie 20 lat temu. Z drugiej strony do Mołdawii można przez UE.

I to samo pytanie odnośnie Serbii...

Jechaliśmy do Maroko i mieliśmy tłumaczenie na francuski zgodę wspólnika Spółki. Pies z kulawa noga tego nie sprawdzał na żadnej granicy, ale wg mnie lepiej mieć takie tłumaczenie ze sobą. Parę złoty tyłka nie urwie, a w razie czego święty spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nohol napisał:

Czy wiecie, jak jest z przejazdem przez Ukrainę samochodem w leasingu (Subariada Mołdawia)? Trzeba mieć tłumaczenie pozwolenia na użytkowanie na ukraiński/rosyjski? Kiedyś spotkała mnie niemiła niespodzianka na granicy PL/UKR - musiałem zawrócić. Ale to było prawie 20 lat temu. Z drugiej strony do Mołdawii można przez UE.

I to samo pytanie odnośnie Serbii...

Trzeba mieć. Zwykle sprawdzają.

I jechać będziecie przez Ukrainę bo część programu jest na Podolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

Trzeba mieć. Zwykle sprawdzają.

@Miłosz Rzeźnik trzeba mieć upoważnienie z banku jednak chyba nie trzeba go tłumaczyć u tłumacza przysięgłego?

Jak jechaliśmy przez Bałkany do Albanii nikt tego nie chciał oglądać, a też sprawdzaliśmy na forach i grupach.

Na Ukrainę wybieram się w maju i pozostaje jeszcze kwestia słynnej maczety  - jedni piszą że nie można inni brali ją za każdym razem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mechanik napisał:

trzeba mieć upoważnienie z banku jednak chyba nie trzeba go tłumaczyć u tłumacza przysięgłego?

Upoważnienie z banku mam, tyle, że po angielsku, niemiecku i francusku. Tłumacza ogarnę, tylko czy na ukraiński, czy rosyjski? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak się zastanawiam jak ten mój eboxer w (wersji standard) z ta pojemnością baku czy by dał rade i ile kanistrów musiałbym zabrać na taki wyjazd :)

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

pozdr

Edytowane przez RyszardS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RyszardS napisał:

Witam,

tak się zastanawiam jak ten mój eboxer w (wersji standard) z ta pojemnością baku czy by dał rade i ile kanistrów musiałbym zabrać na taki wyjazd :)

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

pozdr


Ja śmigam na LPG jak coś służę pomocą :D Jaki masz zasięg na baku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...