Jump to content

Recommended Posts

Witajcie

Mamy rzeczywistość COVID-ową. W tym roku poza krajem nie udało się zorganizować żadnej Subariady. Nam osobiście udało się jednak począwszy od lipca spędzić 5 miesięcy na południu Europy - okazało się, że podróże w tej rzeczywistości nie są takie straszne. Mieliśmy też trochę grup na Bałkanach. Ale najważniejsze, że w tym czasie dopracowaliśmy lub opracowaliśmy sporo nowych tras, w tym tras pod nowe Subariady.

A piszę to dlatego, że po pierwsze - jak widać nie ma tego złego co by... itd. A po drugie należy się przygotować, że i w roku 2021 wyjazdy mogą wymagać precyzyjniejszego niż zwykle planowania, testów, a może i pewnej elastyczności i gotowości na zmiany "last minute".
A może będzie w odwrotnie i wszystkie problemy "okołokoronowe" się skończą i zrobimy to, co zaplanujemy!

A co zaplanowaliśmy dla Was?

- Subariada Korsyka - 13-21 maja     (to ta przeniesiona z 2020, tu mamy już komplet, zamknięte zapisy w istniejącym wątku)

- Subariada Sardynia - 22-30 maja
Subariada Mołdawia - 26.06-3.07

- Subariada Albania - 2-9 sierpnia 
- Subariada Serbia wschodnia - 1-7 września

- Subariad(ka) Kijów, Czarnobyl - 16-21 listopada
Do powyższych nie dopisałem numerów, ponieważ zgubiłem się w numeracji w tym roku, a rzeczywistość pokazała, ze trzeba nadawać numery gdy już wyjazd jest pewny.

i uwaga... pierwsza Subariada FLY - lecimy, a na miejscu czekają wynajęte samochody - oczywiście same Subaru! A gdzie i kiedy? 

- Subariada FLY - Nowa Zelandia - 13-31 stycznia 2022     (termin podajemy z dużym wyprzedzeniem, bo jak zapewne się domyślacie, chętni powinni już zacząć "program zasilania świnki-skarbonki" - tanio tam nie jest)

NIE deklarujemy się tutaj, nie zapisujemy, sukcesywnie będę szczegółowe wątki z zapisami. Ale na pytania oczywiście odpowiadam.

• Like 7
  • Upvote 1
  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witajcie Mamy rzeczywistość COVID-ową. W tym roku poza krajem nie udało się zorganizować żadnej Subariady. Nam osobiście udało się jednak począwszy od lipca spędzić 5 miesięcy na południu Europy -

Dość szybko, przynajmniej te do sierpnia włącznie. 

Nie wszystkie  

Posted Images

No w końcu! Teraz czekamy na więcej szczegółów. Kiedy planujecie uchylić rąbka tajemnicy co do poszczególnych wyjazdów? :)

21 godzin temu, Dyrekcja napisał:

Czy wśród planowanych są wersje light ( nie chodzi o trasę, lecz o noclegi :) ) ?

Kijów i Czarnobyl będzie w hotelach. Ale trasy nie koniecznie light. Jeszcze nie mamy szczegółów wszystkich tutaj.

45 minut temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

Kijów i Czarnobyl będzie w hotelach.

A Nowa Zelandia? 

Pytam bo namiot nam się nie mieści w bagażu podręcznym ;)

• Urabus pinned this topic

Czy wiecie, jak jest z przejazdem przez Ukrainę samochodem w leasingu (Subariada Mołdawia)? Trzeba mieć tłumaczenie pozwolenia na użytkowanie na ukraiński/rosyjski? Kiedyś spotkała mnie niemiła niespodzianka na granicy PL/UKR - musiałem zawrócić. Ale to było prawie 20 lat temu. Z drugiej strony do Mołdawii można przez UE.

I to samo pytanie odnośnie Serbii...

8 godzin temu, nohol napisał:

Czy wiecie, jak jest z przejazdem przez Ukrainę samochodem w leasingu (Subariada Mołdawia)? Trzeba mieć tłumaczenie pozwolenia na użytkowanie na ukraiński/rosyjski? Kiedyś spotkała mnie niemiła niespodzianka na granicy PL/UKR - musiałem zawrócić. Ale to było prawie 20 lat temu. Z drugiej strony do Mołdawii można przez UE.

Jechaliśmy do Maroko i mieliśmy tłumaczenie na francuski zgodę wspólnika Spółki. Pies z kulawa noga tego nie sprawdzał na żadnej granicy, ale wg mnie lepiej mieć takie tłumaczenie ze sobą. Parę złoty tyłka nie urwie, a w razie czego święty spokój :)

8 godzin temu, nohol napisał:

Trzeba mieć. Zwykle sprawdzają.

I jechać będziecie przez Ukrainę bo część programu jest na Podolu.

7 minut temu, Miłosz Rzeźnik napisał:

Trzeba mieć. Zwykle sprawdzają.

@Miłosz Rzeźnik trzeba mieć upoważnienie z banku jednak chyba nie trzeba go tłumaczyć u tłumacza przysięgłego?

Jak jechaliśmy przez Bałkany do Albanii nikt tego nie chciał oglądać, a też sprawdzaliśmy na forach i grupach.

Na Ukrainę wybieram się w maju i pozostaje jeszcze kwestia słynnej maczety  - jedni piszą że nie można inni brali ją za każdym razem...

14 godzin temu, mechanik napisał:

trzeba mieć upoważnienie z banku jednak chyba nie trzeba go tłumaczyć u tłumacza przysięgłego?

Upoważnienie z banku mam, tyle, że po angielsku, niemiecku i francusku. Tłumacza ogarnę, tylko czy na ukraiński, czy rosyjski? 

Witam,

tak się zastanawiam jak ten mój eboxer w (wersji standard) z ta pojemnością baku czy by dał rade i ile kanistrów musiałbym zabrać na taki wyjazd :)

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

pozdr

Edited by RyszardS
1 minutę temu, RyszardS napisał:

Witam,

tak się zastanawiam jak ten mój eboxer w (wersji standard) z ta pojemnością baku czy by dał rade i ile kanistrów musiałbym zabrać na taki wyjazd :)

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

pozdr

Ja śmigam na LPG jak coś służę pomocą :D Jaki masz zasięg na baku?