Jump to content

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z opóźnieniem lub mrugnie po odpaleniu

benesu
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam problem w moim Legacy IV z 2006 roku z silnikiem 2.0 165 km. Ostatnio zauważyłem że przy odpalaniu zimnego silnika kontrolka gaśnie z opóźnieniem. To znaczy po jakiś 2 lub 1 sekundzie.

lub od razu zgaśnie i na mrugnie. Problem  występuje jak auto postoi jakieś 5 godzin od ostatnie jazdy. Objawy nie zawsze występują dzieje się tak przez parę dni i na parę dni jest spokuj.

olej w przeciągu ostatnich 3 tyś km był wymieniany. auto jest zalane ENEOS 5W40. Na bagnecie olej jest prawie na MAX Na forum podobnego przypadku nie udało mi się znaleźć.

Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? 

• 6 months later...

Ja rozwiazalem problem montujac oryginalny filtr subaru zamiast bosha. Gasnie odrazu po odpaleniu

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Podobna niespodzianka spotkała mnie w znacznie cieplejszych rejonach Europy.

Tydzień przed wyjazdem wymiana oleju (5W-40) i filtra na oryginalny 15208AA12A. Wszystko w normie.

Wyjazd i dotarcie na miejsce - bez objawów. Następnego dnia (temperatura powietrza 37 C) kontrolka zgasła po zauważalnie dłuższym czasie.

Po nocy sprawdziłem poziom oleju, mając w perspektywie dokupienie litra na dolewkę - tyle ile wlałem przed wyjazdem.

Przez kolejny tydzień zachowanie kontrolki zgodne z temperaturą otoczenia. Im cieplej, tym dłużej nie gasła.

Po powrocie w chłodniejsze dni gaśnie normalnie, w gorące potrafi zauważalnie dłużej sygnalizować brak ciśnienia.

Taka przypadlosc. Teraz mam valvoline 10w40 wczesniej jezdzilem na valvoline 10w60 ale i autko mocniej katowane bylo olej sie sprawdzal i ten tez sie sprawdza tyle ze na 10w40 kontrolka gasnie szybciej ale na tej oliwie nie ma mowy o odcince na kazdych swiatlach

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka