Skocz do zawartości

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie z opóźnieniem lub mrugnie po odpaleniu


benesu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem w moim Legacy IV z 2006 roku z silnikiem 2.0 165 km. Ostatnio zauważyłem że przy odpalaniu zimnego silnika kontrolka gaśnie z opóźnieniem. To znaczy po jakiś 2 lub 1 sekundzie.

lub od razu zgaśnie i na mrugnie. Problem  występuje jak auto postoi jakieś 5 godzin od ostatnie jazdy. Objawy nie zawsze występują dzieje się tak przez parę dni i na parę dni jest spokuj.

olej w przeciągu ostatnich 3 tyś km był wymieniany. auto jest zalane ENEOS 5W40. Na bagnecie olej jest prawie na MAX Na forum podobnego przypadku nie udało mi się znaleźć.

Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podobna niespodzianka spotkała mnie w znacznie cieplejszych rejonach Europy.

Tydzień przed wyjazdem wymiana oleju (5W-40) i filtra na oryginalny 15208AA12A. Wszystko w normie.

Wyjazd i dotarcie na miejsce - bez objawów. Następnego dnia (temperatura powietrza 37 C) kontrolka zgasła po zauważalnie dłuższym czasie.

Po nocy sprawdziłem poziom oleju, mając w perspektywie dokupienie litra na dolewkę - tyle ile wlałem przed wyjazdem.

Przez kolejny tydzień zachowanie kontrolki zgodne z temperaturą otoczenia. Im cieplej, tym dłużej nie gasła.

Po powrocie w chłodniejsze dni gaśnie normalnie, w gorące potrafi zauważalnie dłużej sygnalizować brak ciśnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadlosc. Teraz mam valvoline 10w40 wczesniej jezdzilem na valvoline 10w60 ale i autko mocniej katowane bylo olej sie sprawdzal i ten tez sie sprawdza tyle ze na 10w40 kontrolka gasnie szybciej ale na tej oliwie nie ma mowy o odcince na kazdych swiatlach

Wysłane z mojego moto g(10) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...