Skocz do zawartości

Forester SF - wlew paliwa


kuliczo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,
mam do wymiany rurę wlewu paliwa, która niestety po 20 letniej eksploatacji cała pordzewiała i pod samochodem zostaje kałuża benzyny. Miejmy nadzieję że nikt nie będzie kiepował pod samochód :D
Przechodząc do wymiany, oryginalny wlew ma numer OE 42066FA030 lub 42066FC040 i kosztuje trochę sporo jak na kawałek rury (550/600zł). 
Jako że virtuti cebulari to motto które w takich momentach mi przyświeca, przeszukałem allegro w celu przyoszczędzenia gdzie znalazłem połowę tańszy (200zł) zamiennik z numerem 42066FC050 (link: https://allegro.pl/oferta/wlew-paliwa-rura-subaru-forester-2-0-2-5-97-02-9852498448
Przeszukałem internet, i podobno ta rura pochodzi z wersji silnikowej 2.5, u mnie silnik 2.0.
Pytanie zasadnicze do forumowiczów: czy ktoś miał przyjemność wymieniać tę rurę na podaną wyżej wersję do Forka 2.0? Rura wygląda podobnie, ale ma trochę inaczej zbudowaną końcówkę wlewu i nie chce się zaskoczyć przy montażu. 
Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
// od razu też zaznaczam że przyoszczędzenie w formie łatania taśmą/zamiany na gumowy wąż/montażu rury od Punto na drutach (widziałem takich agentów w necie :D) nie wchodzi w grę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "Sprzedam" @Ayu oferuje rurę wlewu do GC8 w dobrej cenie - wg katalogu części do Foresława SF jest inna nieco ale myślę, że dałoby się coś wyrzeźbić żeby ją bezpiecznie i pewnie zaadaptować do Twojego auta @kuliczo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...