Skocz do zawartości

Problem z ruszaniem , brak mocy w zakresie 0-20km/h


bedokaakrobata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od niedawna jestem właścicielem Subaru legacy V 2010r. 2.0 benzyna 150 km skrzynia CVT + gaz , ostatnimi czasy zaczęła się u mnie dziać dziwna sytuacja, a mianowicie na zimnym silniku podczas ruszania z pod świateł pomimo wciskania pedału gazu lekko średnio lub też mocno samochód nie chce jechać ledwo zaczyna się toczyć i dopiero jak przekroczy 20 km/h zaczyna przyspieszać normalnie, po dłuższej jeździe problem się nie powtarza tylko na zimnym silniku. Czy ktoś wie gdzie może leżeć problem lub spotkał się z czymś podobnym ? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz mało oleju w skrzyni wg mnie. może spod miski gdzieś uchodzi delikatnie i poziom nieodpowiedni ,dlatego nie ma reakcji. Jak się rozgrzeje,to się charakterystka zmienia ( nie wiem ,jak w V,ale generacjach niżej był bagnet do skrzyni AT,a na bagnecie dwie kreski pomiarowe: dla zimnego oleju i rozgrzanego (kreska wyżej),czyli olej objętość musi zwiększać, po rozgrzaniu. To by tłumaczyło, dlaczego jak się rozgrzeje, to samochód normalnie jedzie. Oczywiście temat do zweryfikowania,ale.... jak wymieniałem u siebie ATF( jeszcze kwestia jaki Ty masz) to ciut mało dolałem, samochód nie reagował... jak dolałem odpowiednio, to wszystko było cacy...  Ps opisuję swój przypadek,bo nie wiem jaki olej jest wlewany do CVT...  ale jakiś trop może to być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2020 o 09:23, bedokaakrobata napisał:

 ostatnimi czasy zaczęła się u mnie dziać dziwna sytuacja, a mianowicie na zimnym silniku podczas ruszania z pod świateł pomimo wciskania pedału gazu lekko średnio lub też mocno samochód nie chce jechać...

Jak tam się sprawy potoczyły? Już masz jakąś diagnozę? a może już wszystko jest cacy, naprawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...