Jump to content

Stukanie w kabinie pod przednią szybą nad schowkiem Forester SJ

Michał W.
 Share

Recommended Posts

Cześć.

Dziś coś zaczęło mi stukać w kabinie pod przednią szybą. Tak jakby jakiś plastikowy element uderzał o inny na nierównej drodze, odgłos dochodzi gdzieś z głębi za schowkiem przed pasażerem lub z okolic prawego głośnika pod szybą. 
Oczywiście wszystko ze schowka i drzwi wyciągnąłem oraz przejrzałem i pomacałem elementy wnętrza. 
Jeśli macie pomysły to piszcie.

Auto: Forester 2.0 my19, 43 tyś. przebiegu.

Edited by Michał W.

Było coś podobnego u mnie może nie identyczne ale problemem było plastikowe podszybie pod wycieraczkami, ja to zdemontowałem i złożyłem raz jeszcze. Wyczyściłem jeszcze dokładnie z piachu uszczelkę tego podszybia.

Może ściągnij jeszcze plastikowy słupek i sprawdź zapinki. Albo coś wpadło do nawiewu na szybę.

Edited by Lesiorip
  • Thanks 1

Temat niestety też jest mi znany,może się zdziwisz ale ....przyzwyczaiłem się. Telepie tylko na kostce brukowej, na asfalcie jest spokój:-)

Podobno jest rozwiązanie...glośniej radio:-)

Pozdrawiam.

U mnie tarabani sie schowek na okulary,cos w prawych drzwiach czego serwis nie umie usunac 4-ty raz.Wymieniony zostal wentylator nawiewu gdyz lozyko wentylatora generowalo slyszalny halas. Cale auto skrzypi i piszczy i uznalem ze TTTM.

Roczny OBK rowniez stal sie skarbnica przeroznych dzwiekow w szczegolnosci w przednich drzwiach.

Wszystkie 5 Subaru odbieralem w zimie lub na wiosne i byla cisza. Jak tylko przyszly pierwsze upaly to auta zaczynaly skrzypiec i halasowac i tak juz zostalo.

• Thanks 1

17 godzin temu, Michał W. napisał:

zaczęło mi stukać w kabinie pod przednią szybą.

sprawdz czy nie wypiela sie blokada filtra kabinowego

1 godzinę temu, Lisek napisał:

cos w prawych drzwiach

pamietam jak w xv grzechotanie w drzwiach doprowadzalo mnie do szalu

po rozbiorce w serwisie znalezli maly nit zostawiony przez niedbalego japonskiego robotnika  :mrgreen:

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

• Thanks 1
  • Haha 1

Dziękuje wszystkim za pomysły na rozwiazanie problemu. :hi:

Już po sprawie. :)

Do ponownego obejrzenia wnętrza auta zainspirował mnie @FOR CVT pisząc o filtrze kabinowym a naprowadził na właściwy trop @Lisek wspominając o hałasującym schowku na okulary, który też mi brzęczał w starym Outbacku i długo wydawało mi się, że odgłos dobywa się nie z góry (gdzie jest ów schowek) a z okolic prawych tylnych drzwi. To uświadomiło mi, że dźwięk w kabinie dziwnie się rozchodzi i muszę szerzej spojrzeć na problem co od razu dało rozwiązanie. Problem okazał się banalny. :D

Hałasował daszek przeciwsłoneczny (wyciągnięty z zawiasu) a dokładniej lekko wysunięta z niego osłona, która uderzała w obudowę kamer eye sight. 

82E35FB5-F418-49EC-80B6-EC66B580B195.jpeg

Edited by Michał W.
  • Like 1
  • Haha 2