Skocz do zawartości

Stukanie w kabinie pod przednią szybą nad schowkiem Forester SJ


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dziś coś zaczęło mi stukać w kabinie pod przednią szybą. Tak jakby jakiś plastikowy element uderzał o inny na nierównej drodze, odgłos dochodzi gdzieś z głębi za schowkiem przed pasażerem lub z okolic prawego głośnika pod szybą. 
Oczywiście wszystko ze schowka i drzwi wyciągnąłem oraz przejrzałem i pomacałem elementy wnętrza. 
Jeśli macie pomysły to piszcie.

 

Auto: Forester 2.0 my19, 43 tyś. przebiegu.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Było coś podobnego u mnie może nie identyczne ale problemem było plastikowe podszybie pod wycieraczkami, ja to zdemontowałem i złożyłem raz jeszcze. Wyczyściłem jeszcze dokładnie z piachu uszczelkę tego podszybia.

Może ściągnij jeszcze plastikowy słupek i sprawdź zapinki. Albo coś wpadło do nawiewu na szybę.

Edytowane przez Lesiorip
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tarabani sie schowek na okulary,cos w prawych drzwiach czego serwis nie umie usunac 4-ty raz.Wymieniony zostal wentylator nawiewu gdyz lozyko wentylatora generowalo slyszalny halas. Cale auto skrzypi i piszczy i uznalem ze TTTM.

Roczny OBK rowniez stal sie skarbnica przeroznych dzwiekow w szczegolnosci w przednich drzwiach.

Wszystkie 5 Subaru odbieralem w zimie lub na wiosne i byla cisza. Jak tylko przyszly pierwsze upaly to auta zaczynaly skrzypiec i halasowac i tak juz zostalo.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Michał W. napisał:

zaczęło mi stukać w kabinie pod przednią szybą.

 

 

sprawdz czy nie wypiela sie blokada filtra kabinowego

 

 

1 godzinę temu, Lisek napisał:

cos w prawych drzwiach

 

 

pamietam jak w xv grzechotanie w drzwiach doprowadzalo mnie do szalu

po rozbiorce w serwisie znalezli maly nit zostawiony przez niedbalego japonskiego robotnika  :mrgreen:

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

  • Dzięki! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomysły na rozwiazanie problemu. :hi:

Już po sprawie. :)

Do ponownego obejrzenia wnętrza auta zainspirował mnie @FOR CVT pisząc o filtrze kabinowym a naprowadził na właściwy trop @Lisek wspominając o hałasującym schowku na okulary, który też mi brzęczał w starym Outbacku i długo wydawało mi się, że odgłos dobywa się nie z góry (gdzie jest ów schowek) a z okolic prawych tylnych drzwi. To uświadomiło mi, że dźwięk w kabinie dziwnie się rozchodzi i muszę szerzej spojrzeć na problem co od razu dało rozwiązanie. Problem okazał się banalny. :D

Hałasował daszek przeciwsłoneczny (wyciągnięty z zawiasu) a dokładniej lekko wysunięta z niego osłona, która uderzała w obudowę kamer eye sight. 

82E35FB5-F418-49EC-80B6-EC66B580B195.jpeg

Edytowane przez Michał W.
  • Super! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...