Jump to content

Xenon

Kamil1997
 Share

Recommended Posts

Naprawde..... 

Zacznij od tego:

Potem zastanów się co chcesz zrobić. Do seryjnej lampy nie zakładaj ksenonów. Jeśli  do zwykłej lampy to będziesz oślepiał innych. Tak samo jak wsadzisz LEDy do zwykłej lampy. Oślepiają innych kierowców!!

Druga sprawa:

Jest to średnio legalne, musisz mieć gładki klosz, wsadzone soczewki. Czyli tzw retrofit lamp, który już powoduje utrate homologacji lampy. Soczewka jedynie gwarantuje Ci linie tzw światło-cienia czy też odcięcia. Także jeśli chcesz już takie coś robić to zrób to od początku do końca dobrze, poprawnie. Tak aby nie szkodzić innym.

Chociaż więcej ludzi jeździ ze źle ustawionymi światłami niż z ksenonem/LEDem w zwykłej lampie. Raz gościowi w Aveo zwróciłem uwagę na osiedlu że oślepia, to powiedział że on dobrze widzi reszte ma w nosie. Ma ledy założone. 

Sam mam przerobione lampy, gładkie klosze, wsadzone soczewki Koito z Toyoty, też mam xsenon, ale miałem też LEDy. Ale mam też dobrze ustawione lampy które nie oślepiają innych zgodnie z kątem opadania wiązki która jest podana na lampie. Jest na forum temat z mojej przeróbki. 

• Upvote 1

Ja kupiłem zestaw na aliexpress, z tym że na HB4 (bo jest prawie takie samo jak HIR2). W zasadzie wpinasz go między wiązkę żarówki a instalacje, nic nie tniesz, nie lutujesz, wszystko na kostkach. Z tym że trzeba i tak kupić najlepiej wtyczkę do H4, bo jeśli zapalisz długie to otworzy Ci tylko przesłonę a żarnik zgaśnie. Albo dioda 5-10A, albo zestaw dwóch przekaźników. 

Edited by ewemarkam

Tutaj masz link do tych HIDów
61,08 zł 33%OFF | Światła samochodowe zestaw HID Xenon H7 55W reflektor ksenonowe H1 4300K 6000K 8000K H3 H7 H8 H9 H11 9005/HB3 9006/HB4 jednostka zapłonu Xeon statecznik
https://a.aliexpress.com/_BPAMDA

A co jak przerobić jest w tym temacie podlinkowanym. Bez przekaźnika aby to świeciło. Dajesz odpowiednio mocna diodę półprzewodnikową. Przy HID i tych przetwornicach da rade. Natomiast przy zwykłej żarówce wtedy na długich stracisz trochę mocy względem opcji z zastosowaniem przekaźnika. Jakieś 0.4-0.5 V mniej będzie na żarówce przy użyciu diody. Je mogę znaleźć ale facet na YT to gdzieś fajnie pokazał.