Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Adi napisał:

 

Prawda, mi jednak chodziło o serię, w których dzieli fotel w jednym wyścigu i niewiele się dzieje. 

Aaa to prawda no mnie niestety poza Le Mans te wyścigi długodystansowe tez nie wciągają. Zerknę czasem jak jedzie Robert ale dzieje sie mało. Jako motorsport wolałem DTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Seb w mediach społecznościowych ogłosił, że Julien Ingrassia z końcem roku kończy karierę.

Szkoda wielka, ale swoja drogą ładny wpis Seba, no i absolutnie niesamowite co ten duet razem osiągnął przez te 16 lat.

 

"Julien Ingrassia will end his career at the end of the year. I respect his decision 100%, while I will also ease up next year. We often mention the qualities of #WRC drivers, but the codriver is essential and Julien has been a key part of our success. Since my first steps in rallying and for 16 years, Julien has been there. We built up everything together, improved together, discovered the WRC and made our dreams come true... We reached more than we dared to dream, winning 7 world champions titles so far! Now we have two rallies left to finish in style!
Julien, to me there is no doubt: you are the best codriver out there. Who knows what my career would have been without you? A very big thank you for everything, I know what I owe you and it will not be possible to replace you. I wish you all the best for the future, enjoy life!"
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bosman napisał:

Auto edit: Julien ogłosił a Seb skomentował.

 

Tymczasem Seb w mediach społecznościowych ogłosił, że Julien Ingrassia z końcem roku kończy karierę.

Szkoda wielka, ale swoja drogą ładny wpis Seba, no i absolutnie niesamowite co ten duet razem osiągnął przez te 16 lat.

 

"Julien Ingrassia will end his career at the end of the year. I respect his decision 100%, while I will also ease up next year. We often mention the qualities of #WRC drivers, but the codriver is essential and Julien has been a key part of our success. Since my first steps in rallying and for 16 years, Julien has been there. We built up everything together, improved together, discovered the WRC and made our dreams come true... We reached more than we dared to dream, winning 7 world champions titles so far! Now we have two rallies left to finish in style!
Julien, to me there is no doubt: you are the best codriver out there. Who knows what my career would have been without you? A very big thank you for everything, I know what I owe you and it will not be possible to replace you. I wish you all the best for the future, enjoy life!"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się Ingrassi. Po co ryzykować, bo innego kierowcy z taką furą szczęścia jaką ma OGI (nie ujmując oczywiście z umiejętności) to chyba nie ma. Jednak popylanie 180 km/h wśród drzew szutrową ścieżką to człowieka może w pewnym momencie skłonić do refleksji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to nawet nie to. Tych gości prawie nie ms w domu i takie życie na dłuższą meta wymęczy. Osiągnął co miał osiągnąć i tyle. Js nie do końca rozumie ten ruch Seba z tym niepełnym sezonem. Mysle ze to jest tak ze dostal spora kasę zeby im jeszcze pomógł rowinsc auto. Nie wierze ze go tak ciągnie na niepelny sezon dorowolnie i rozstanie z Ingrssi tylko potwierdziło ta teorie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja rozumiem.
Uwielbiasz jeździć w rajdach, ale swoje już osiągnąłeś i chcesz być więcej w domu.
Najlepszy producent daje Ci przejechać kilka wybranych przez ciebie ulubionych rajdów i jeszcze ci za to zapłaci.
Do tego jedziesz bez ciśnienia, bo nie walczysz o mistrzostwo, a twoja kariera i tak już od tego nie zależy, więc nic nie musisz.
Możesz za to nareszcie czerpać prawdziwą frajdę z robienia tego co kochasz i w czym jesteś mistrzem.
Mało tego, do rajdów szutrowych startujesz z idealnej pozycji startowej (co nie było ci dane przez niemal całą karierę).

Dream scenario jak dla mnie.


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Seb już może mieć to gdzieś...
Podobnie jak poprzedni Seb.
Chce w końcu mieć trochę frajdy z jazdy, bo jak to np. RK wiele razy powtarzał, motorsport na najwyższym poziomie może dać satysfakcję po, ale raczej nie ma frajdy w trakcie przy takim ciśnieniu...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jasna sprawa. 

 

Jedyne co jest w sumie trochę zaskakujące w tych ogloszenich to to ze Hyundai wypuścił Breena. To byl mega solidny kandydat do zbierania punktów. Na młodego Solberga nie ma co liczyć, on potrzebuje trochę czasu w aucie WRC. 

To co dobre z kolei to to ze Breen w końcu bedzie mial możliwość jazdy autem ktore jest zrobione pod niego i jezeli M-sport uzyje przewagi ze zaczęli rozwój o wiele wcześniej niz konkurencja mogą zrobić niespodziankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breen w M-Sport ma przynajmniej zagwarantowane że pojedzie cały sezon i nie będzie musiał dzielić się autem czego nie może mu dać Hyundai dopóki mają Sordo, a sam Malcolm potrzebuje kierowcy który może bić się z czołówką czego nie gwarantuje Greensmith :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, turdziGT napisał:

Ależ o i ida 

 

 

 

 

Piękny film, herosi na limicie i szczęśliwi kibice.

Kilka razy byłem na Fince. Ze sportowego punktu widzenia, to zdecydowanie najlepszy rajd, jaki widziałem na żywo. A i ogólnie atmosfera też na topie. Tylu uradowanych ludzi nie widzi się w jednym miejscu za często ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam byc szczery nie mam pojęcia jak obstawiać Hiszpanie. 

Jedno jest pewne. Jezeli Evans chce na cos liczyć musi isc 110% od pierwszego kilometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalnie jeszcze Therry sie wmieszal w to wszystko i moze bedzie mial lepsze tempo od Ogiera. Evans na mecie SS2 mowil ze pojechal za slabo i ze mogl nacisnac mozcniej a i tak 3 sek szybciej od Seba i rowny czas z Therrym. Wyglda na to ze ma feeling , setup i predkosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...