Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Citroen wystawil go w rajdzie Polski małym C2.

 

Jak to zobaczyłem na żywo, to już zawsze w wynikach każdego rajdu zwracałem szczególną uwagę na jego nazwisko. Warto było kibicować protegowanemu Colina. Dał wiele emocji...ale i pecha miał sporo.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi napisał:

Ten filmik, to można powiedzieć "Sok z Finki" ;)

Jak tu nie kochać tego rajdu. 

 

 

Dla mnie niesamowite jest to ze zapoznanie robią tam jadąc 70 kmh a ida tam później 190. I jak tu przewidzieć co auto zrobi ns szczycie , po skoku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, turdziGT napisał:

Dla mnie niesamowite jest to ze zapoznanie robią tam jadąc 70 kmh a ida tam później 190. I jak tu przewidzieć co auto zrobi ns szczycie , po skoku itp.

 

Fizyka takiego przejazdu nie jest żaden sposób tożsama. Mało tego, później fizyka zostaje nagięta, jak nie złamana ;)

To są faceci, którzy inaczej ewoluowali.

Jak się jeździ na krajowy, bądź nawet europejski czempionat, nie zobaczy się tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kosmos, zwlaszcza na Finlandii, gdzie większość zakrętów jest przez szczyt w lesie i nic nie widać, a do tego dochodzi odciążenie i giga prędkość.
Jak to jechać z opisu takim piecem....

Fabryki mają swoje sposoby. Wiadomo że są onboardy z poprzednich lat, itp. W 2009 na Rajdzie Polski Hołek jechał Focusem z Msportu to coś opowiadał, że dodatkowo mają przed rajdem jakieś filmy "3d" robione z kilku kamer, żeby jak najwierniej oddać realia i wyświetlają to w jakimś specjalnym pomieszczeniu czy jakoś tak. Do tego ktoś znający system opisu chyba im robi pierwszą wersję, jesli odcinek nie był wcześniej jechany, żeby nie zaczynać od czystej kartki. Na koniec chyba mnóstwo pracy z jakimś psychologiem żeby poprawić pamięć i nauka na pamięć z tych filmów jak najwięcej się da. Ostatnio chyba Mikkelsen się wypowiadał,że bardzo dużo siedzi nad onboardami, RK jak jeździł WRC, to też często o tym mowił.

Niemniej to i tak kosmici....


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadni kosmici, po prostu ludzie z talentem, bardzo dobrze wytrenowani, poświęcenie i przyporządkowanie wszystkiego pod ten sport. Auta również są stworzone od podstaw do rajdów, to nie kiedyś, że wahacz odkręcałeś od serii i pasował do rajdówki, same opony jak ewoluowały, zobaczymy co za rok pokażą nowe rajdówki.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm trochę za szybko i też zimna opona zrobiła swoje.. najpierw uderzyliśmy prawym tyłem na wyjściu, tam już wiedziałem że będziemy mieć 3 koła.. jeszcze była nadzieja ze tylko na tym się skończy bo lewym już tylko się otarliśmy, później poprawiliśmy drugi raz lewym tyłem ale jeszcze nadzieja była. Później już gdy trzeba było się składać do prawego w kieszeń na plac, zaczęło nas obracać i już było pewne że nie ma dwóch kół z tyłu i po rajdzie.. 

Uszkodzenia w pojeździe wbrew pozorom okazały się na tyle duże ze nie było już większego sensu kontynuować w superally. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zajcev napisał:

Hm trochę za szybko i też zimna opona zrobiła swoje.. najpierw uderzyliśmy prawym tyłem na wyjściu, tam już wiedziałem że będziemy mieć 3 koła.. jeszcze była nadzieja ze tylko na tym się skończy bo lewym już tylko się otarliśmy, później poprawiliśmy drugi raz lewym tyłem ale jeszcze nadzieja była. Później już gdy trzeba było się składać do prawego w kieszeń na plac, zaczęło nas obracać i już było pewne że nie ma dwóch kół z tyłu i po rajdzie.. 

Uszkodzenia w pojeździe wbrew pozorom okazały się na tyle duże ze nie było już większego sensu kontynuować w superally. 
 


 

Akcja i jak piszesz duże straty praktycznie z niczego, to nie miało parawa sie wydarzyć a jednak sie stało. Można się nieźle wkurzyć bo rajd był zacny!! 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak… wiesz.. ja jeszcze bardzo lubię te odcinki i ogromna szkoda.. Rajd Świdnicki to taki jeden z ważniejszych rajdów w moim życiu :) pierwszy który w ogóle pamietam jeszcze jak małym dzieckiem byłem, gdy nocowało się pod namiotem na Kamionkach… wtedy jeszcze Elmot… pozniej pierwszy rajd w RSMP na którym stanąłem na najwyższym stopniu podium.. wiec powrót na Kamionki zawsze jest czymś miłym, No ale cóż… taki sport. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co młody Solberg do 3 WRC moze na zmiane z Sordo no i Toyota musi potwierdzic kto w aucie Ogiera. Pewnie Lappi ale ciekawe bo Suninnen tez ma podobno jakis deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy MSport mimo skromnego budżetu znowu zrobi b.dobre auto na nowych przepisach.

Tego im, sobie i nam wszystkim życzę.

Mimo że ostatnie rajdy są mega, to jednak ciekawiej było jak w czubie walczyło więcej producentów.

 

Świetna decyzja z Breenem. Ja bym tam jeszcze gdzieś widział Mikkelsena ew. Paddona, chociaż ten ostatni ma już chyba nieco za długą przerwę niestety.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie fajne rozdania tu chodzą. Wracają, Ci którzy zostali wcześniej pominięci...

....a nasz As rozgląda się, czy by nie wsiąść na wspólny, wysiedziany przez kilku innych facetów,  stołek w zawodach, w których emocje polegają na tym, czy oglądając to śpimy, czy tylko ucinamy sobie drzemki.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...