Skocz do zawartości

Wypadanie zapłonów


togus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam notoryczny problem. Wypadaniem zapłonow, wymieniłem kable ngk,cewkę ngk, świece ngk na irydowe. Zwykle dzieje się to zaraz po odpaleniu przy niższej temperaturze, jak skasuje błędy i się zagrzeje jest ok całą jazdę do następnego odpalenie. Skoro wymienione jest wszystko to czemu dalej wypadają ? Gdzie może być jeszcze jakieś ,,przebicie” ? Musi być tego jakaś przyczyna??? Może gdzieś na kablach dochodzących do cewki jest problem ? To się wymienia ? Czy tez regulacja zaworów ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nigdy tego nie robiłem, powoli mnie to irytuje codzienne kasowanie błędu. Kolego nadal nie doszedłem do tego co blokuje mi samochód, błąd P0420 błąd katalizatora wyeliminowałem wykręcając przedlużkę oddalająca sondę od strumienia spalin i tego już nie wyrzuca, obstawiam katalizator zapachany nie dyfer czy skrzynia i błędne przełożenie. Na rozgrzanym silniku nie muli. 

Edytowane przez togus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli katalizator np pękł i siatka jest obrócona bokiem to zaraz po odpaleniu będą działy się dziwne rzeczy...

sprawdzisz to wykręcając sondę i zaglądając kamerką endoskopową, pęknięty siatka powinna również dzwonić.

wypadanie zapłonu może powodować mniejsza sprawność silnika/kompresja.

niepoprawny luz zaworowy może powodować chaotyczną nie równą pracę silnika i misfire

 

Masz instalację LPG i PB jeśli tak to możesz mieć skrajnie ustawione korekty.

Knock sensor może być uszkodzony.

Auto normalnie odpala czy trzeba trochę pokręcić aby odpaliło? wszystkie subaru jakie oglądałem odpalały z lekkim opóźnieniem ale zdarzały się rodzynki które odpalały z trudem.

U mnie były czasem problemy z odpaleniem samochodu po wyczyszczeniu kostek wiązki silnika przepustnicy i innych ważnych elementów problem ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...