Skocz do zawartości

Gdzie dobrze zrobia wydech na dolnym slasku ?


JonesB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Andrzej Koper, nie ma sensu po razu kolejny dyskutować na ten temat :wink:

Faktem jest że konstrukcja downpipe'u SS jest karygodna. A jeśli chodzi o spawy to są tragiczne. Akurat na spawaniu się znam bo mam z nim doczynienia na codzień w pracy. I porównując spawy orbitalne na tłumiku HKS z ręcznymi na tłumki SS widać jednak różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może do spawania części widocznych w jakiejs artystycznej konstrukcji wybrałbym innego spawacza :roll: ale co mnie obchodzi "uświniony" zazwyczaj spod auta :?: :mrgreen: Mnie interesuje dżwięk( mieszczący się w normach dopuszczających do ruchu) bo nie zamierzam dyskutowac z policja :idea: i w przypadku SS natychmiast odczuwalny wzrost momentu i mocy...i tylko to :mrgreen:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Koper, ok, ale są wydechy które mają jeszcze ładniejszy dzwięk, i dają większe przyrosty. Świat nie kończy się na SS :wink:

 

JonesB, uppipe zostaw seryjny, chyba że chcesz iść w naprawde dużą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JonesB, z mojego doświadczenia z wymianą uppipe wynika że sama wymiana powoduje że spool up się wydłuża. Za to po remapie biorącym pod uwage wymieniony uppipe rzeczywiście się poprawia. Ale tak jak pisałem wcześniej najpierw pomyśl jaką chcesz osiągnąc moc, i ile chcesz wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mati. Na nie-ASO pisza ze po zmianie uppipe szybciej sie turbina wkreca. Koszt 750 zł. Faktycznie coś to daje?

 

http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=131

 

W WRX Bug-Eye -> wymienić koniecznie, z resztą napisałeś, że szykuje sie remap. W Mapteku nie zechcą stroić na seryjnym Up-Pipe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj wyżej kolego. W wrx zakładaj natychmiast, będzie odwrotnie niż sugerował Mati, zacznie szybciej ładować, bo usuniesz prekata ! Spool -Up się wydłuża w przypadku zastosowania up- pipe, o sporo większej średnicy od seryjnej. Będziesz się tylko musiał przyzwyczaić do kontrolki "Check Engine"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...