Skocz do zawartości

Impreza 2.0 słabe światła mijania


mario115

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów :)

Jestem świeżym, szczęśliwym :) ,posiadaczem Imprezy GH 2.0 benzyna 2008, wszystko jest super, auto świetnie się prowadzić, boxer mruczy:) ale jestem niemile zaskoczony słabymi światłami mijania. 

Są tak słabe, że praktycznie niewiele przed autem widać.

Czy macie jakieś rozwiązania takiego stanu rzeczy, wymiana żarówek? Wymiana lamp? Czy może regeneracja?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest chyba wykonać regenerację tego co się ma, bo zakup homologowanych nowych lamp (używka w podobnym wieku lepsza raczej nie będzie) jest sporym wydatkiem. 

Oprócz odbłyśnika może się okazać, że plastikowa szyba reflektora też wymaga polerki i nałożenia środka UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię do końca. RC06 miała wyładowcze. Czy u Ciebie siedzą zwykłe żarówki ? Jeżeli tak, to poprzednicy mają rację. Jeżeli wyładowcze, to może wymienić palniki ? W tym mojo/córki 06 odbłyśniki są w idealnym stanie, szybki też. A dwa lata starszy. Mimo, że mam po wieloletnich doświadczeniach z Philipsem marne wrażenia, to jednak ich palniki polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy problem tkwi w odbłysnikach lub kloszach czy seria żarówka Cię nie zadowala.

U mnie w GC wsio zdrowe ,a seria żarówka jest słaba ,szczególnie po zmroku w niezabudowanym.

Rozwiązaniem są wszelkie  blue intense ,czy night brakery itd ,tzn.na znacznie jaśniejsze markowe żarówki od Osram,Philipsa lub chwalonego ,konkurenta  o dobrej jakosci tj.Tungsram.

Miałem zestawy z Osram,czy Philipsa i po zmroku ,szczególnie za miastem mijania/długie to inna liga.

Oczywiście nie są tak długowieczne jak zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę to w tej generacji są chyba tylko i wyłącznie soczewki. No i żarówka halogenowa pewnie. Jeśli tak faktycznie jest, to puki nie założymy tam dobrego LEDa albo ksenonu, tak wiem że to nielegalne. To nigdy ta lampa nie będzie dobrze świecić. Niestety soczewka zawsze będzie gorzej świecić niż reflektor. Tutaj duża część światła zabiera sama przesłona. Jeśli wsadzimy tą sama żarówkę do odpowiedniej lampy np H7. Soczewka i reflektor zaprojektowany pod ten typ żarówki. To reflektor będzie nawet 2-3 razy lepiej świecił.

Ma u Siebie przerobione lampy, zrobiony tzw retrofit. Soczewki pod HIR 2. Żeby to dobrze świeciło wsadziłem tam HIDa. Kupione LEDy były tylko trochę lepsze od żarówki. Teraz HID w soczewce świeci lepiej niż reflektor. A dodam że przedlftowe lampy w Forku świeca dobrze (mają jeszcze szklany klosz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...