Skocz do zawartości

System kontroli ciśnienia


Adam XV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy w moim XV jest system kontroli ciśnienia w kołach?  Po czy to mogę poznać?

Jakie jest odsadzenie ( ET) felg 17 cali ?

Jakie mam żarówki świateł mijania, H11 czy DR2, jak to rozpoznać?

( proszę o wyrozumiałość, uczę tego samochodu a książka jest po francusku, czekam na polska wersję )

 

Pozdrawiam Adam.

Edytowane przez Adam XV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zapewne jest. W autach od 2014 system ten jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu. Jak sprawdzic? albo podjedz do wulkanizatora żeby przyłożył przyrząd do diagnostyki do wentyla żeby zczytał ID czujnika albo spuść powietrze z jednym z kół - do 30 minut jazdy na flaku powinna się zapalić zółto pomarańczowa kontrolka na desce 

2) zapewne odsadzenie et 55

3) jaką masz wersje tego XV . Wersja comfort i exclusive miała xenony wersja active ( bez tempomatu i z jednostarefową klima ) żarówki

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Karas napisał:

to masz xenony jeżeli nie masz psudo skórzanych stołków to wersja comfort

Jeśli jest to jakaś francuska lub nawet kanadyjska specyfikacja to nie jest to takie oczywiste, że comfort i ksenony.

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karas napisał:

to masz xenony jeżeli nie masz psudo skórzanych stołków to wersja comfort

No nie,. nie mam :)

 

18 minut temu, Michał W. napisał:

Jeśli jest to jakaś francuska lub nawet kanadyjska specyfikacja to nie jest to takie oczywiste, że comfort i ksenony.

To wersja Kanadyjska,  z szyberdachem, tempomatem....... resztę się dowiem......:huh: Mam nadzieję że pomożecie.....;)

A gdzie szukać takich danych, na tabl VIN, wlepkach, dow. rej. ?????

Edytowane przez Adam XV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karas napisał:

1) zapewne jest. W autach od 2014 system ten jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu. Jak sprawdzic? albo podjedz do wulkanizatora żeby przyłożył przyrząd do diagnostyki do wentyla żeby zczytał ID czujnika albo spuść powietrze z jednym z kół - do 30 minut jazdy na flaku powinna się zapalić zółto pomarańczowa kontrolka na desce 

2) zapewne odsadzenie et 55

3) jaką masz wersje tego XV . Wersja comfort i exclusive miała xenony wersja active ( bez tempomatu i z jednostarefową klima ) żarówki

 

Przecież po lewej od kiery powinien być guzik od sys monitorowania ciśnienia w oponach. Jeśli system jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2015,. srebrne listwy na drzwiach i, na progach i na tylnym zderzaku ( to co nie okradli w drodze do kraju) , bagażnik goły, okradziony *( podpowiedzcie, jakie są wyposażenia  tych aut w serwisie, co do kupić, jaka siatka na zakupy wyposażeniu bagażnika itp. po odebraniu z o obszaru celnengo,  został,okradziony ze wszystkich  gadżetrów...

Pozdrawiam Adam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam XV napisał:

Rocznik 2015,. srebrne listwy na drzwiach i, na progach i na tylnym zderzaku ( to co nie okradli w drodze do kraju) , bagażnik goły, okradziony *( podpowiedzcie, jakie są wyposażenia  tych aut w serwisie, co do kupić, jaka siatka na zakupy wyposażeniu bagażnika itp. po odebraniu z o obszaru celnengo,  został,okradziony ze wszystkich  gadżetrów...

Pozdrawiam Adam.

 

http://www.cars101.com/subaru/crosstrek/crosstrek2015.html - to jest z rynku USA, strona dosyć siermiężna ale treściwa. Zakładam, że wersja na Kanadę różniła się tylko systemem metrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czujniki ciśnienia w oponach w znaczący sposób podnoszą nasze bezpieczeństwo...

Większość Januszy wybuchnie teraz śmiechem, jednak nawet większego ubytku ciśnienia nie zauważymy na parkingu... w oponie musi być bardzo mało powietrza aby to wychwycić  :excl:

A nie wspomnę o przebiciu opony podczas jazdy sam byłem do tego sceptyczny puki czujnik ostrzegł mnie przed problemem...

lampy wyładowcze rozpoznasz w nocy po odpaleniu będziesz widział samo poziom...  po drugie ksenon dłużej znacznie startuje(osiąga pełną moc świetlną) od świateł halogenowych.

W przypadku świateł xenonowych nie będziesz miał pokrętła od poziomu ustawienia świateł, w przypadku lamp konwencjonalnych będziesz posiadał pokrętło od wysokości lamp

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym co pisze @SubaruLPG, ostatnio nie zauważyłem znacznego ubytku powietrza w lewym tylnym kole. Wystraszyłem się jak samochód zaczął się dziwnie zachowywać na łuku którym normalnie wracam z pracy (prędkość ok 50km/h), samochodem bujało i uciekał z pasa. Bardzo nie przyjemne uczucie. A rano już w tym kole powietrza nie było. Tylko czy czujniki już taki ubytek wyłapią w czasie powrotu z pracy gdzie w samochodzie siedzę 10 minut. Wyżej @Karas napisał o 30 minutach. Poważnie zastanawiam się nad zakupem uniwersalnego kompletu i ten wyświetlacz wcisnąć po prostu do schowka, niech sobie pika jak musi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę po raz kolejny pisał tego samego bo mi się już nie chce :) @SubaruLPG pośmigaj takim Subaru z rocznika np. 2014 , spuść powietrze z któregoś z kół i zobacz kiedy system wychwyci ubytek zapalając żółtą kontrolkę na desce. Jak już zobaczysz wróć do tego tematu i przeproś wszystkich Januszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starszym Chryslerze po odblokowaniu funkcji masz poziom ciśnienia na każdym z kół, po upuszczeniu ciśnienia w jednym z kół komputer szybko nas zaalarmuję.. 

W Oplu signum masz również wskazania ciśnienia z poziomu komputera pokładowego i również działa to dość szybko z tego co pamiętam:yahoo:

 

W Subaru nie wiem jak szybko to działa(przyznaję) czujniki pośrednie działają z sporym opóźnieniem, dlatego iż zliczają prędkość obrotową kół, biorą pod uwagę za pewne czujnik przeciążeń wzdłużnych położenie kierownicy i pieron wie co jeszcze. i jest to kiepska metoda bardzo wolno ostrzegania nas. Nie zawsze działa i jest to gadżet bardziej niż coś użytecznego.

 

 

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2020 o 19:56, owad napisał:

 

Przecież po lewej od kiery powinien być guzik od sys monitorowania ciśnienia w oponach. Jeśli system jest

Nic takiego nie zauważyłem

 

2 godziny temu, SubaruLPG napisał:

 

"....W przypadku świateł xenonowych nie będziesz miał pokrętła od poziomu ustawienia świateł, w przypadku lamp konwencjonalnych będziesz posiadał pokrętło od wysokości lamp..."

Jest tylko pokrętło sterowania jasnością wyświetlacza ( zał. foto )

Podpowiedzcie mi jeszcze : jaka jest średnica otworu centralnego felgi???

Na stalowej feldze dojazdówki pisze ET 55, a nie miałem jak zmierzyć otworu suwmiarką.

Pozdrawiam.

 

 

 

xv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, aflinta napisał:

Nie wiem jak w starych jest, ale w XV II pokazuje ciśnienie każdego z kół, zmianę wartości wychwytuje po 300-400 metrach - ostatnio sprawdzałem na stacji (oponiarz nabił do 2,7 więc podjechałem nieco upuścić).

w starych jest tak że żaden wyświetlacz nie pokazuje ciśnienia każdego z kół . Jeżeli ciśnienie w którymś kole  spadnie i komp to wychwyci ( chociaż wydaje mi się że prędzej ty wychwycisz że coś jest nie ok niż auto ) zapala żółtą kontrolkę na zegarach - tyle i nic więcej.  Jeżeli system zaczyna szwankować kontrolka miga przez jakiś czas i później zapala się na stałe. Równie dobrze tego systemu mogłoby nie byc. Co innego w nowym XV tam jest tak rozwiązane jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzisiaj po tygodniu nie jeżdżenia zostałem zaskoczony tym (ze stosownym komunikatem) DSC_1470.thumb.JPG.ddf5f82dd72766a3e632317a5c3d5ade.JPGCzy powinienem już gnać do ASO bo czujniki zgłupiały czy też ktoś mi upuścił powietrza z kół :unsure: ? Na oko nie widać

DSC_1471.thumb.JPG.87e626a88a69f3ab1d1be49f33cd44c2.JPGCiśnieniomierzem nie sprawdzałem, spieszyłem się do chorej i do szpitala. Koło tak wygląda po przejechaniu około 40 km, komunikat i wskazania niskiego ciśnienia nadal są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Dzisiaj po tygodniu nie jeżdżenia zostałem zaskoczony tym (ze stosownym komunikatem) DSC_1470.thumb.JPG.ddf5f82dd72766a3e632317a5c3d5ade.JPGCzy powinienem już gnać do ASO bo czujniki zgłupiały czy też ktoś mi upuścił powietrza z kół :unsure: ? Na oko nie widać

Ciśnieniomierzem nie sprawdzałem, spieszyłem się do chorej i do szpitala. Koło tak wygląda po przejechaniu około 40 km, komunikat i wskazania niskiego ciśnienia nadal są.

 

imho masz trochę za niskie te ciśnienie (2,3/2,4 dla xv 2.0). Najlepiej spokojnie na stacji sprawdzić i dopompować. Ja miałem wariactwo czujników przy wyjeździe (służbowym ;) ) na święta - mimo poprawnych ciśnień i wskazań, cały czas wchodził alarm czujników. Przez parę dni zapalała się i gasła po jakimś czasie lampka "i" oraz "opony". Miałem zajechać do ASO po Nowym Roku, ale uziemił mnie covid...a teraz wszystko wróciło do normy. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał:

Pytanie kluczowe - jak to się stało że mam za niskie ciśnienie (we wszystkich kołach!) gdy przez ostatnie półtora roku było właściwe, w granicach 2,2-2,25

Sąsiad, który Cię nie lubi (ale, że chciało mu się z 4 opon i w miarę równo spuścić ?! chyba, że to było czterech sąsiadów) :biglol: Niska temperatura, ale chyba nie aż tyle by spadło...Ja u siebie obstawiałem, że bateryjka pada, ale jakoś się sama naprawiła :P Przy okazji kolejnego przeglądu w ASO zgłoszę problem, chyba, że problem wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...