Skocz do zawartości

wał korbowy STI spec c, a wał korbowy WRX seria


dawid.laskowski02@gmail.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mój old mobil 2003 WRX, miał remont kilka lat temu, ponoć jest włożony wałek STI spec c, szykuję się do remontu silnika, powoli kupuję części, chcę zakuć po całości, wiadomo blok, korby, wałek i tłoki. Czy jak otworzę silnik mogę spodziewać się że w jakiś sposób po oznaczeniach rozpoznam czy to rzeczywiście jest ten wałek, a nie wał korbowy zwykły z serii WRX ? (wtedy zostawiłbym sobie ten SPEC C zamiast i na niego pieniądze inwestować) z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 14:26, dawid.laskowski02@gmail.pl napisał:

Kochani, mój old mobil 2003 WRX, miał remont kilka lat temu, ponoć jest włożony wałek STI spec c, szykuję się do remontu silnika, powoli kupuję części, chcę zakuć po całości, wiadomo blok, korby, wałek i tłoki. Czy jak otworzę silnik mogę spodziewać się że w jakiś sposób po oznaczeniach rozpoznam czy to rzeczywiście jest ten wałek, a nie wał korbowy zwykły z serii WRX ? (wtedy zostawiłbym sobie ten SPEC C zamiast i na niego pieniądze inwestować) z góry dzięki za pomoc. 

"Wmazniany" azotowany wał poznasz po kolorze, nie jest srebrny tylko ciemny, prawie czarny. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie jasli bym wkladal kute graty nigdy nie robil bym tego na starym wale jesli bylo by to auto klienta ( tak wiem jesli jest dobry i trzyma wymiary to czemu nie ... ) poprostu nie za duzo kasy wszystkie graty kosztuja plus robocizna zeby ryzykowac jakis problem pozniej wal kosztuje 2k wiec przy sumie calego remontu to nie duzo. Moze na swoim samochodzie bym podjol takie ryzyko ale tez bym sie grubo zastanowil nad tym i to grubo... Ale to moje zdanie. I tak jak kolega wyzej pisze azotowany wal ma kolor czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...