Skocz do zawartości

P0133 - 2.5 Turbo


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Panowie jakiś czas temu wymieniłem sondę lambda, i zaraz po tym wyskoczył P0133 - ale jako niezweryfikowany.
Błąd objawiał się tym, że migał tylko Cruise bez Checka. Sprawdziłem na OBD2 przez BT i taki kod wyskoczył P0133 (NIEZWERYFIKOWANY).

Wyjeździłem paliwo zatankowałem nowe i jak na te chwilę spokój. Możliwe jest, że to od kiepskiego paliwa? Czy sonda AFR zaczyna kończyć żywot?

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jako napisał:

Wymieniłeś sondę. Na jaką? Pisałeś, że po wymianie sytem zapisał błąd oczekujący.

 

Wymieniłem sonde lambda te drugą. Z Denso na Boscha. 

Najpierw był błąd P2096. Wtedy właśnie wymieniłem sonde lambda (te ostatnią w układzie).

Pojeździłem chwilę i wyskoczył P0133 ale jako niezweryfikowany. Nie zaświecił się Check tylko migał cruise... przestał migać odkąd zalałem nowe paliwo... Ale nie ukrywam, że ciekawi mnie czy to mogło być od kiepskiego paliwa czy zwiastun przyszłych problemów z sondą AFR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może być od paliwa, Legacy GT jest wrażliwy na słabej jakości paliwo.

Ze dwa razy zdarzył mi sie CHECK i bład, którego numeru niestety nie pamiętam, który ewidentnie wynikał ze słabego paliwa. Po wyjezdzeniu do końca i zatankowaniu bdb paliwa bład nie wracał.

 

Oczywiscie ten bład o którym piszesz to najczęściej katalizatory, ale skoro są jak nowe, to odpada.

 

Po czyszczeniu katalizatorów byłeś na SKP sprawdzić jakie są wyniki spalin? Nie ma problemów z podwyzszonym HC (częsta przypadłosc 2.5 turbo)?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...