Skocz do zawartości

Błąd P0328 w Legacy IV - co robić, aby nie zepsuć?


Hookie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, zakładam temat w ogólnym, bo ten P0328 widzę popularny błąd w Subarakach. Widziałem kilka wątku na forum, ale nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości.

 

Pacjent: Subaru Legacy IV 2.5 '05.

 

W jakieś 400 km po gruntownym remoncie silnika w Nowym Sączu zapalił mi się check i wyskoczył błąd P0328 - usterka obwodu czujnika spalania stukowego 1. (Wysoki sygnał wejściowy). Nie chcę tego wiązać z robotą wykonaną przez Carfit (którą notabene jestem zachwycony), jako że check zapalił się niedługo po tankowaniu na stacji (nie wiem czy od razu, nie zwróciłem uwagi :( ). To była duża stacja BP przy trasie, wiele razy tam tankowałem i powinno być OK, ale... ;) Dodam, że wcześniej jeździłem głównie na gazie (co 4 tankowanie gazu jeden bak na benzynie), ale od serwisu cisnąłem tylko na benzynie żeby się wszystko ładnie dotarło. 


W ASO w Mikołowie przy okazji wymiany oleju na dotarcie (po ok. 600 km) odczytano błąd i zaproponowano mi, żebym wyjeździł bak paliwa do końca, zalał znowu i zobaczył czy po jakimś błąd dalej się będzie świecił. W kontekście tego pytania:

1. Czy faktycznie mogę tak bezpiecznie jeździć? Paliwa w baku dużo nie zostało, ale po remoncie generalnym... wiecie, boję się trochę.
2. Czy są inne rzeczy, które warto sprawdzić, aby uniknąć kuku? Nie chce mi się wierzyć, żeby rozrząd się "przestawił" (był wymieniany) po takim czasie od wyjazdu z NS.

3. Czy zalać PB98, aby zredukować pojawienie się ew. spalania stukowego do minimum i dać sobie w ten sposób jednoznaczną odpowiedź, czy lać PB95?

Jakieś rady?

Edytowane przez Hookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hookie zmienił(a) tytuł na Błąd P0328 w Legacy IV - co robić, aby nie zepsuć?

Z mojego doświadczenia, przy remoncie jest szansa pół na pół że padnie stukowiec. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, czy to kwestia naprężeń, ale jest tak, że przed remontem czujnik działa, a po odkręceniu i ponownym montażu pokazuje palec...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...