Jump to content

Błąd P0328 w Legacy IV - co robić, aby nie zepsuć?


Hookie
 Share

Recommended Posts

Siemanko, zakładam temat w ogólnym, bo ten P0328 widzę popularny błąd w Subarakach. Widziałem kilka wątku na forum, ale nie dały mi jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości.

 

Pacjent: Subaru Legacy IV 2.5 '05.

 

W jakieś 400 km po gruntownym remoncie silnika w Nowym Sączu zapalił mi się check i wyskoczył błąd P0328 - usterka obwodu czujnika spalania stukowego 1. (Wysoki sygnał wejściowy). Nie chcę tego wiązać z robotą wykonaną przez Carfit (którą notabene jestem zachwycony), jako że check zapalił się niedługo po tankowaniu na stacji (nie wiem czy od razu, nie zwróciłem uwagi :( ). To była duża stacja BP przy trasie, wiele razy tam tankowałem i powinno być OK, ale... ;) Dodam, że wcześniej jeździłem głównie na gazie (co 4 tankowanie gazu jeden bak na benzynie), ale od serwisu cisnąłem tylko na benzynie żeby się wszystko ładnie dotarło. 


W ASO w Mikołowie przy okazji wymiany oleju na dotarcie (po ok. 600 km) odczytano błąd i zaproponowano mi, żebym wyjeździł bak paliwa do końca, zalał znowu i zobaczył czy po jakimś błąd dalej się będzie świecił. W kontekście tego pytania:

1. Czy faktycznie mogę tak bezpiecznie jeździć? Paliwa w baku dużo nie zostało, ale po remoncie generalnym... wiecie, boję się trochę.
2. Czy są inne rzeczy, które warto sprawdzić, aby uniknąć kuku? Nie chce mi się wierzyć, żeby rozrząd się "przestawił" (był wymieniany) po takim czasie od wyjazdu z NS.

3. Czy zalać PB98, aby zredukować pojawienie się ew. spalania stukowego do minimum i dać sobie w ten sposób jednoznaczną odpowiedź, czy lać PB95?

Jakieś rady?

Edited by Hookie
Link to comment
Share on other sites

  • Hookie changed the title to Błąd P0328 w Legacy IV - co robić, aby nie zepsuć?

Z mojego doświadczenia, przy remoncie jest szansa pół na pół że padnie stukowiec. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, czy to kwestia naprężeń, ale jest tak, że przed remontem czujnik działa, a po odkręceniu i ponownym montażu pokazuje palec...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...