Skocz do zawartości

zakup outbacka


skomiel

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

zbieram się z zakupem outbacka już jakieś 4 mc, a może i dłużej

ale non stop mi rodzą się nowe pytania i spostreżenia

outback jest jak najbardziej moim wymarzonym samochodem ale nie jestem się wstanie zdecydować jaka wersja jest dla mnie najlepsza

zastanawiałem się najpierw czy lepiej jest kupić z polskiego salonu  z polskiej dystrybucji (bardzo droga- chyba najdroższa ze wszystkich opcii możliwych)) czy sprowadzona z USA, czy sprzedawane przez polskie salony,

ale sprowadzane z Hiszpani.

Te z hiszpani można kupić troche taniej ( używane, prawdopodobnie są to samochody z najmu) mają lepszy system audio ale brak im miedzy innymi podgrzewanej tylnej kanapy

i moje pytanie brzmi jaka jest jeszcze różnica mieszy outbackiem sprzedawanym przez Polskie salony i przez Salonu w Hiszpani

bo na stronie Subaru Espania można sprawdzić że tam wersja full z lepszym audio wychodzi taniej o jakieś 4000 euro niż u nas

w czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie

 

pozdrawiam

Marcin 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skomiel napisał:

moje pytanie brzmi jaka jest jeszcze różnica mieszy outbackiem sprzedawanym przez Polskie salony i przez Salonu w Hiszpani

Te z Hiszpańskich salonów lepsze so, promocje dajo. Bierz z Hiszpanii! Dyrekcja potwierdzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii nie ma akcyzy 18,6% od pojemności silnika powyżej 2l. Każdy kraj EU może mieć różne wyposażenie jeśli chce mieć różne ceny. Możesz teoretycznie kupić nawet z Włoch ale sam musisz to przetransportować i zapłacić akcyzę i ogarnąć rejestracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skomiel napisał:

witam wszystkich

zbieram się z zakupem outbacka już jakieś 4 mc, a może i dłużej

ale non stop mi rodzą się nowe pytania i spostreżenia

outback jest jak najbardziej moim wymarzonym samochodem ale nie jestem się wstanie zdecydować jaka wersja jest dla mnie najlepsza

zastanawiałem się najpierw czy lepiej jest kupić z polskiego salonu  z polskiej dystrybucji (bardzo droga- chyba najdroższa ze wszystkich opcii możliwych)) czy sprowadzona z USA, czy sprzedawane przez polskie salony,

ale sprowadzane z Hiszpani.

Te z hiszpani można kupić troche taniej ( używane, prawdopodobnie są to samochody z najmu) mają lepszy system audio ale brak im miedzy innymi podgrzewanej tylnej kanapy

i moje pytanie brzmi jaka jest jeszcze różnica mieszy outbackiem sprzedawanym przez Polskie salony i przez Salonu w Hiszpani

bo na stronie Subaru Espania można sprawdzić że tam wersja full z lepszym audio wychodzi taniej o jakieś 4000 euro niż u nas

w czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie

 

pozdrawiam

Marcin 

 

 

Napiszę krótko: słabo (i daleko) szukasz ;)

 

o przyczynach różnicy cen Subaru na poszczególnych rynkach Dyrekcja pisała już niejednokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eddie_gt4 napisał:

 

Napiszę krótko: słabo (i daleko) szukasz ;)

 

o przyczynach różnicy cen Subaru na poszczególnych rynkach Dyrekcja pisała już niejednokrotnie

odpowiem krótko, 

jak mam znaleść artykuł który dyrekcja kiedyś juz pisała

jak bym coś takiego znalazł to bym nie piusał

uwierz mi

a jak Ty znalazłeś to zrób  ctr C- ctr V i prześlij mi będę Ci dozgonnie wdzięczny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skomiel, rejestrujesz się na Oficjalnym Forum Subaru Import Polska i w pierwszym poście zadajesz Prezesowi tej firmy pytanie o zakup Subaru w Hiszpanii. No mocno nie na miejscu.

 

Odsyłam do Regulaminu, który zaakceptowałeś rejestrując się tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, skomiel napisał:

odpowiem krótko, 

jak mam znaleść artykuł który dyrekcja kiedyś juz pisała

jak bym coś takiego znalazł to bym nie piusał

uwierz mi

a jak Ty znalazłeś to zrób  ctr C- ctr V i prześlij mi będę Ci dozgonnie wdzięczny

 

pozdrawiam

 

:hi:

 

 

 

 

  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Aga napisał:

@skomiel, rejestrujesz się na Oficjalnym Forum Subaru Import Polska i w pierwszym poście zadajesz Prezesowi tej firmy pytanie o zakup Subaru w Hiszpanii. No mocno nie na miejscu.

Chyba nie o to poecie chodziło. Właśnie SIP sprowadził w końcu 2019 r. około 20 sztuk z Hiszpanii, modele top każdy z przebiegiem od 6 do 16 tys. km. i ok. 6 miesiącami po rejestracji. Samochody były/są sprzedawane przez dealerów, w tej chwili są jakieś resztówki na otomoto więc pewnie o to chodziło. Ceny są bardzo dobre, ale ta resztówka to taki outlet z outletu, jeśli uda się urwać jeszcze do 148 tys. zł. to bym się zastanowił. bo auto jest jeszcze na gwarancji producenta, a cena niewiele wyższa niż OBK kupiony od handlarza z USA z przysłowiowym przystankiem w pakiecie. Poza tym biorąc pod uwagę niewielki przebieg i silnik Nie ASO to porównując do ceny nowego auta jest naprawdę warte zastanowienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristof, dokładnie o to chodzi

Subaru Polska sprzedaje modele z Hiszpani

zwykłe pytanie, jaka jest różnica miedzy wersja z Polskiej dystrybucji a jaka jest różnica z Polskiej dystrybucji import Hiszpania

i czemu jest taka róznica w cenie miedzy wersja POLSKA a HISZPAŃSKA

przed zakupem chciałbym być pewien że dokonam dobrego wyboru a nie pluć sobie w twarz przez kolejne 5 lat czemu wybrałem taką wersję a nie inną

z tego co do tej pory się dowiedziałem to hiszpanskie nie maja podgrzewanych tylnych foteli, nawigacji i systemu powiadomienia po wypadku, 

za to posiadają koła zapasowe, lepsze audio i jakieś listwy przy progach

róznica w cenie prawdopodobnie wynika z akcyzy która jest ponoć tylko w Polsce 18,6 % ( tego nie wiedziałem, myślałem że jest jednakowa w całej UE)

czy ktoś jeszcze jest w stanie dopisać różnice miedzy tymi modelami ?

będę wdzięczny za wszelkie informację

 i dziękuję wszystkim za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kristofor napisał:

Chyba nie o to poecie chodziło. Właśnie SIP sprowadził w końcu 2019 r. około 20 sztuk z Hiszpanii, modele top każdy z przebiegiem od 6 do 16 tys. km. i ok. 6 miesiącami po rejestracji. Samochody były/są sprzedawane przez dealerów, w tej chwili są jakieś resztówki na otomoto więc pewnie o to chodziło. Ceny są bardzo dobre, ale ta resztówka to taki outlet z outletu, jeśli uda się urwać jeszcze do 148 tys. zł. to bym się zastanowił. bo auto jest jeszcze na gwarancji producenta, a cena niewiele wyższa niż OBK kupiony od handlarza z USA z przysłowiowym przystankiem w pakiecie. Poza tym biorąc pod uwagę niewielki przebieg i silnik Nie ASO to porównując do ceny nowego auta jest naprawdę warte zastanowienia. 

Też myślę, że dokładnie o to chodziło. Te samochody z Hiszpanii nie mają ogrzewania z tyłu i kierownicy oraz nawigacji ale mają Harman Kardon i plastikowe osłony nadkoli. Cena jest na prawdę dobra. One chyba były nowe ale robiły w Polskich ASO za demówki, dlatego mają takie przebiegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skomiel napisał:

w Hiszani robiły jako samochody z floty, prawdopodobnie najem krótkoterminowy, wypożyczalnie

a wiecie jak sie wtedy dba o samochody 

 

 

Oj tam zaraz nie dbali. Pod kocem mieli je trzymać i w deszczu nie jeździć? Młode samochody, dla mnie nie byłby to żaden problem. Sam potem będziesz jeździł na Subariady, Plejady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mechanik napisał:

Oj tam zaraz nie dbali. Pod kocem mieli je trzymać i w deszczu nie jeździć? Młode samochody, dla mnie nie byłby to żaden problem. Sam potem będziesz jeździł na Subariady, Plejady.

Sam takim jeżdżę :) Kupiłem w grudniu, auto miało 11 tys. przebiegu od kwietnia do listopada, więc demówka, prasówka albo służbowe. Auto otrzymałem w stanie idealnym, było przygotowane jak z salonu, ale to już robota jednego z forumowiczów :) który też wziął na bardzo dobrych warunkach moje poprzednie auto. Na samym początku był duży wybór w kolorach, te które teraz zostały to chyba były lekko porysowane tu i ówdzie. Generalnie OBK w wersji full za cenę Forka e-boxera w wersji średniej. 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skomiel napisał:

w Hiszani robiły jako samochody z floty, prawdopodobnie najem krótkoterminowy, wypożyczalnie

a wiecie jak sie wtedy dba o samochody 

 

 

Miałem do czynienia z dwoma egzemplarzami "hiszpanami". Samochody w perfekcyjnym stanie technicznym, z "technical approvals" Subaru Emil Frey. Jedyne mankamenty można było znaleźć na karoserii ale zwykle to drobiazgi nie rzutujące na ogólna wartość pojazdu. Przy obecnym kursie euro, samochody te wypadają nad wyraz atrakcyjnie cenowo na tle nowych egzemplarzy anno domini 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 17.11.2020 o 22:57, skomiel napisał:

czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie

VAT ( w Hiszpanii o 2% niższy ) oraz akcyza ( 18,6% ), której w Hiszpanii brak.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na niektórych rynkach od dawna występują Subaraki w tzw. wersji bi-fueI (bo inaczej ich tam nikt by nie kupił? ;):mrgreen:)

 

I to jest nięwątpliwa zaleta obecnego modelu - możliwość "zagazowania" (auto może i nie jest dynamiczne, ale przynajmniej można skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i znacząco obniżyć wydatki na paliwo)

 

Zaś nadchodzącego OBK z silnikiem DI po taniości już nie "zagazujesz"

 

subaru-legacy-2-0-l-wagon-2008-petrol-gas.jpg

PKD6Th2hzWd6LrFLWKNW.jpg

subaru_outback_eco_bi-fuel_black_edition.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2020 o 21:04, eddie_gt4 napisał:

subaru_outback_eco_bi-fuel_black_edition.jpg

 


Że wcześniejsze - tak.
Ale że ten też bifjul - to nie wiedziałem :o
Na jakich rynkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...