Skocz do zawartości

Legacy III kontrola trakcji.


Markowy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zmagam się z problemem kontroli trakcji, przy lekkim skręcie w prawo wyskakuje błąd VDC i ABS. Po podłączeniu komputera diagnozującego nie ma błędów :-(. Przy długich łukach skręcających w prawo kontrola trakcji zaczyna działać, nawet przy małych prędkościach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewemarkam napisał:

Ja znów stawiam na czujnik kąta skrętu.

Ja obstawiam podobnie. Kierownica nie była ściągana? Albo ustawiana zbieżność? Bywa, że spece od geometrii potrafią zdjąć kierę i przestawić o jeden/dwa ząbki na wieloklinie "żeby grało". ;)

Czujnik ABS w którymś kole też mógłby być, ale to nie byłoby raczej związane ze skrętem, a bardziej z prędkością lub wilgocią zakłócającą pracę czujnika. Jak się ułamie kabel przy samym czujniku np. albo jak obudowa czujnika jest fizycznie uszkodzona/pęknięta.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pablonas napisał:

Legacy 3 ma czujnik kąta skrętu? :blink:

Tak. Trzeba na to uważać jak się zdejmuje kierę, żeby potem wstawić ją tak samo. A jeśli trzeba było ja przestawić o ząbek/dwa to jest stosowna procedura kalibracji. Nie wiem dokładnie jak wygląda, bo na szczęście nie było mi to potrzebne, ale chyba trzeba się posłużyć komputerem diagnostycznym. Są wątki w tym temacie, może nawet przez interfejs OBD/Bluetooth i apke na smartfona da się to sprawdzić i skalibrować, ale jak mówię - nie znam szczegółów procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...