Skocz do zawartości

Wrx Bugeye wagon 2001


Jusko69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

wczoraj podczas jazdy przy hamowaniu zaświeciła się kontrolka ABS, 

następnie było słychać hałas jakby tarcie podczas jazdy do przodu i do tyłu, 

następnie po postoju, i ponownym ruszeniu kontrolka zgasła hałas ustał, jednak po przejechaniu kolejnych kilkudziesięciu metrach ponownie się zaświeciła

przy hamowaniu wciskając hamulec auto hamuje tak jakby z ABSem, i ponownie słychać hałas z tylnych kół, jednak po chwili ponownie hałas ustaje

co to może być? klocki? tarcze? piasty? czujnik?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zly czujnik nie powodowal by halasu. Jesli jest halas to cos obciera lub cos w tym stylu jest jakies uszkodzenie mechaniczne. Ale na forum to mozemy Ci tylko powrozyc z fusow. Jedz do jakiegos dobrego mechanika niech sprawdzi auto na podnosniku lub jak sam potrafisz to sciagnij kolo i zobacz czy cos tam sie dzieje. To moga byc rowniez 2rozne usterki (czujnika i czegos jeszcze) czujnik moze pada powoli lub cos nie laczy jesli raz chodzi raz nie moze tez byc pierscien na przeglubie pekniety... halas tez moze wydobywac sie z dyfra ... Uklad 4x4 jest ciezki do zdiagnozowania jesli chodzi o halasy bo wszystko sie przenosi po calym aucie. Tak czy siak jedz do jakiegos ogarnientego mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tego nie wiem, przy hamowaniu było słychać hałas i się przemieliło, na szczęście udało się koronkę ogarnąć za 50 zł (nowa w ASO 520zł)

za jednym razem chciałem też tarcze kotwiczne wymienić, bo są skorodowane i część osłaniająca tarcze się trochę rozpadała ale z tym to nie dość ze cena za komplet 820 zł. to dostępność słaba 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jusko69 napisał:

część osłaniająca tarcze się trochę rozpadała ale z tym to nie dość ze cena za komplet 820 zł. to dostępność słaba 

 

 

 

Również byłem na etapie osłon tarcz hamulcowych i to ile to kosztuje w serwisie za kawałek blachy to żart, więc postanowiłem zrobić własnoręcznie i myślę że nie wyszło to źle:) wieczorkiem zrobię fotkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...