Skocz do zawartości

Części do silnika EJ20F


Bajer98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Legacy BL z silnikiem EJ20F i mam pytanie do posiadaczy Subaryn z tymi silnikami. Jak kupujecie części typu rozrząd, świece itp do tego konkretnego silnika? Ponieważ na stronach internetowych jak chcę zakupić daną cześć to w tych całych katalogach w ogóle on nie widnieje i raz kupiłem rozrząd w sklepie motoryzacyjnym sprzedawca po vinie wybierał nawet części i przy montażu okazywało się, że nie pasowały. Dzięki za wszelkie odpowiedzi. 

Edytowane przez Bajer98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupuje stacjonarnie to biorą po VINie. Ew po mocy i pojemności. W dowodzie mam 110kw, nie jestem pewien czy to prawidłowa wartość.. Problemów nie miałem nigdy, z wyjątkiem pompy wody, bo system pokazał chyba 4 pasujące, różniące się takimi jakby drągami, nie pamiętam co to było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem kiedyś po rozmowie z @jakoEJ20F ma m.in. inne/mocniejsze zawory i mają one inny numer i ich koszt w ASO jest również wyższy niz tych do EJ204.

Gniazda można sobie wzmocnić nawet w EJ204 w firmie co zajmuje się obróbką silnika.

Raczej w osprzęcie nie powinno być żadnych różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę do tego tematu bo w sumie może koledzy co wymieniali rozrząd w tym silniku - coś doradzą.

 

Czy przy wymianie była potrzeba u Was wymiany również uszczelniaczy ? Skąd moje pytanie?......miałem 90tyś temu wymianę kompletu a teraz przy konserwacji podwozia zauważyłem że troche śladów oleju z dołu obudowy rozrządu.
Proszę o doradzenie czy kupować odrazu uszczelniacz wałków oraz wału korbowego - chodzi o to żeby mechanik po rozebraniu specjalnie nie zamawiał tego i zaś czekanie na sprawny samochód.

 

...także pytanie co profilaktycznie przy wymianie rozrządu jeszcze zakupić ?

-pompa wody

-termostat (bo chyba siedzi w obudowie pompy?

-uszczelniacze - jeśli tak to jakie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie 4 od wałków a nie 2  :-) dobrze dzieki za poprawkę.

Teraz pytanie ile może wziąć mechanik taki poza ASO za samą wymianę bez części ?  ASO właśnie dzwoniłem i koszt robocizny netto 600zł   - zaś mechanik co też Subaru czasem robi powiedział że z uszczelniaczami brutto 1000zł  (wszystko bez części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maskun napisał:

ASO właśnie dzwoniłem i koszt robocizny netto 600zł   - zaś mechanik co też Subaru czasem robi powiedział że z uszczelniaczami brutto 1000zł  (wszystko bez części)

To ja nie widzę tu żadnego interesu, jak robocizna w ASO 738zł, a u drugiego 1000zł. :D

Nie będę Was przekonywał, ale ja się przekonałem do ASO.

W czasach "przed ASO" trafiałem na różnych "mechaników" - wyparłem z pamięci.

Potem przyszedł czas na samodzielne wymiany, które dalej z pozytywnym skutkiem uskuteczniam.

Czasem jednak zdarzy się coś, czego robić nie chcę, lub nie mam możliwości.

Okazuje się, że biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, w ASO wychodzi naprawdę dobrze cenowo, a jakościowo wyśmienicie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak WOJO w ASO czasem coś tam robię ale właśnie cena części rozrządu mnie rozbiła na kolana....robocizna tańsza ale części to różnica 1500zł  (poza aso rolki nsk, napinacz ntn, pasek mitsuboshi pompa AISIN lub HEPU lub cokolwiek z tych lepszych)   - mogę podesłać priv dokument wyceny.

Nie chce pisać na oficjalnym forum Subaru że lepsza wymiana poza ASO bo sam jeszcze myślę co zrobić.

 

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Mając auto za 15.000zł i robiąc w ASO taką wymianę rozrządu, potem np. maglownica, pompa wspomagania i robi się koszt całego auta :th_dash:  Proszę uwierzyć że można dobrze na dobrych częściach zrobić w renomowanym zakładzie poza ASO.  Jeśli posiadasz auto za 50 czy 100tyś to wiadomo wyśmiejesz pomysł kupowania zamienników. Przy rozrządzie czy oponach wiadomo się nie oszczędza ale 1500zł tej różnicy to właśnie akurat regeneracja maglownicy która mnie czeka.....ok koniec off topu z mojej strony :P do ASO nic złego nie mam - bardziej do zarobków heh :cry:

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maskun napisał:

tak WOJO w ASO czasem coś tam robię ale właśnie cena części rozrządu mnie rozbiła na kolana....robocizna tańsza ale części to różnica 1500zł  (poza aso rolki nsk, napinacz ntn, pasek mitsuboshi pompa AISIN lub HEPU lub cokolwiek z tych lepszych)   - mogę podesłać priv dokument wyceny.

Nie chce pisać na oficjalnym forum Subaru że lepsza wymiana poza ASO bo sam jeszcze myślę co zrobić.

 

Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Mając auto za 15.000zł i robiąc w ASO taką wymianę rozrządu, potem np. maglownica, pompa wspomagania i robi się koszt całego auta :th_dash:  Proszę uwierzyć że można dobrze na dobrych częściach zrobić w renomowanym zakładzie poza ASO.  Jeśli posiadasz auto za 50 czy 100tyś to wiadomo wyśmiejesz pomysł kupowania zamienników. Przy rozrządzie czy oponach wiadomo się nie oszczędza ale 1500zł tej różnicy to właśnie akurat regeneracja maglownicy która mnie czeka.....ok koniec off topu z mojej strony :P do ASO nic złego nie mam - bardziej do zarobków heh :cry:

Jestem daleki od wyśmiewania kogokolwiek.

Jeżeli chodzi o rozrząd, to jestem na bieżąco, bo zbliża się nieubłaganie 200k km przebiegu, więc ceny kompletu rozrządu + pompa wody mocno mnie zaczęły interesować.

Z chłopakami z ASO zawsze rozmawiam osobiście przed wymianą. Lubimy się (chyba :) ), więc na temat oficjalnych cen zawsze da się podyskutować. Czasem w cenie robocizny da się zrobić trochę więcej. Doskonałym przykładem jest wymiana rozrządu, przy wymianie którego, wymiana uszczelniaczy na wałkach, to praktycznie formalność.

Co do cen części zamiennych, to sam jestem zdania, że są mocno przesadzone, choć nie zawsze. Przykład - oryginalny filtr oleju ZAWSZE mam najtańszy w ASO.

Jak ostatnio miałem do regulacji zawory, to części dostarczyłem oryginalne i nie było z tym problemu.

Ja zwyczajnie oduczyłem się korzystać z usług innych mechaników, bo straciłem do nich zaufanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uszczelniacze warto wymienić z przodu? wymieniałem w SOHC ale tylko w miejscu koła pasowego.

Moje Subaru w tym roku powinno przekroczyć 400k i obstawiam że uszczelniacze na wałkach siedzą fabryczne. na wale uszczelniacz nie był jeszcze plastikiem...

Jeśli chodzi o pompę wody, to w subaru budowa pompy wody determinuje wyższą wytrzymałość niż pomy wody w VW napędzane paskiem rozrządu...

Pompę łatwo sprawdzić czy jest z 1 czy z 2 króćcami wchodząc pod samochód i polecam kontrolnie to zrobić aby później nie mieć przykrej niespodzianki.

 

Termostat kupić ale przed montażem przetestować jego temperaturę otwarcia vs stary i dobrze dokonać pomiarów(kupić uszczelkę do termostatu)

 

Kupić dobrą chemię do czyszczenia pod obudową rozrządu, sprawdzić stan śrub od pokrywy rozrządu u mnie 2 kwalifikowały się do wymiany miałem problem z odkręceniem.

sprawdzić stan osłon przed robotą na kanale jeśli jest spękana kupić na szrocie całe bądź jeśli obudowa droga naprawić (ten plastik prócz tego że chroni rozrząd przed brudem to jeszcze pełni funkcję izolacji termicznej, śruby od dołu mogą mieć ślady korozji termicznej)

 

Kupić płyn chłodniczy. (jeśli płyn ma kolor brudny a  taki będzie wlać płukankę i wyposażyć się w kilka butelek 5L z wodą destylowaną)

 

Dokonać inspekcji opasek na wężach gumowych cieczy chłodzącej (dolną opaskę wymieniłem z racji korozji można to zrobić w każdej chwili jednak...)

 

zapatrzeć się w nowe paski klinowe jeśli były dawno wymieniane. rolka od napinacza paska klinowego jeśli ma niewielki luz można rozebrać uszczelnienia i dołożyć smaru.

sprawdzić stan sprzęgła 1 kierunkowego na alternatorze.

 

Ślady oleju jeśli są po prawej stronie obudowy mogą pochodzić z uszkodzonej uszczelki od bagnetu oleju np.

 

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2021 o 14:04, WOJO napisał:

Nie będę Was przekonywał, ale ja się przekonałem do ASO.

 

Mam tak samo..

Oczywiście jedno ASO drugiemu nie równe, ale na Śląsku spokojnie można polecać ASO Mikołów (AutoTest Szczypka) - robiłem już u nich kilka rzeczy (ostatnio wymiana tylnej piasty i regeneracja wału napędowego) i nie mam zastrzeżeń.

Tylko czasem trudno się do nich dodzwonić :rolleyes:

 

PS.

Z tego co się wstępnie orientowałem wymiana oleju w H6 chyba też wyjdzie u nich taniej niż w nie-ASO, do którego zazwyczaj jeździłem - zweryfikuję w maju i porównam faktury ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę off topic, ale jaką żywotność dajecie pompie wody w 2.0 dohc z 2005? Zmieniałem ostatnio rozrząd i mechanik w haśle "kompletny rozrząd" nie wziął pod uwagę pompy wody (a przyzwyczajony byłem do takiego mówienia, bo u innego mechanika kompletny to z pompą). Załapałem że nie zmienił pompy po powrocie do domu i przeglądnięciu rachunku i teraz nie wiem, czy nie zrobiłem niezłej gafy

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...