Skocz do zawartości

Stukanie po wciśnięciu pedału sprzęgła


Bajer98

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna jestem właścicielem Subaru Legacy z 2007 roku z silnikiem EJ20F 150KM. Mam pewien problem, gdyż na wolnych obrotach jak auto stoi po wciśnięciu sprzęgła słychać delikatne stukanie. Po odpuszczeniu stukanie ustaje. Drugą sprawą(być może ma to związek z tym co opisałem) jest to, że po wrzuceniu wstecznego i ruszeniu z miejsca słychać jak delikatnie zgrzyta skrzynia. Co do skrzyni jest to manual 5 biegowy bez reduktora. Ktoś miał taki problem? Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wciskasz pedał sprzęgła odciąrzasz jednocześnie wałek sprzęgłowy skrzyni biegów. Nic tu ciekawego nie powiem albo coś na układzie sprzęgła albo łożysko wałka sprzęgłowego( częsta przypadłość np.francuskich skrzyń montowanych w carismach/ Volvo S40). Z perspektywy mechanika muszę powiedzieć , że bez rozbiórki to wróżenie z fusów. Jednocześnie pocieszę: jakiś czas temu montowałem nowe sprzęgło do Citroena Xary Picasso objawy są podobne auto służy u mnie w domu zatem stwierdziłem , że póki nic się nie roz...to nie będę tego rozbierał. Auto przejeździło rok nic się cudownie nie naprawiło ale też nic się nie popsuło cóż widać taki urok chińskich sprzęgieł ( marki nie wymienię  ale zaczyna się na "E")

Edytowane przez Szczepan 5557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...