Skocz do zawartości

Wymiana mocowania żarówki świateł mijania Lecący IV 2004


Szymon Gajos

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno stałem się właścicielem Subaru Legacy IV. Po spalniu żarówki świateł mijania spotkała  mnie nie miła niespodzianka i tak trafiłem na forum. Poprzedni właściciel wkleił żarówkę chyba na epoksyd. Przeczytałem wątki o tematyce reflektorów, jednak nie znalazłem potrzebnej informacji.

Z tego co wyczytałem nowe odbłyśniki nie występują w sprzedaż.

 

Planuję zakup uszkodzonej lampy UK, odciąć mocowanie żarówki z odbłyśnika i przykleić w miejsce połamanego mocowania w obecnie posiadanej lampie. 

Czy robił ktoś taki przeszczep, albo podpowie czym ciąć, kleić.

 

IMG_20201005_161235_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem swoje Legacy to poprzedni właściciel poinformował mnie, że wymieniał przednia lampę ze względu na takie właśnie uszkodzenie, stara lampę próbowali jakoś tam podklejać i kombinować ale bez lepszych efektów i mieli problem przy każdej wymianie żarówki. Tak że najprostszym i najszybszym ale nie koniecznie najtańszym wyjściem jest chyba wymiana całej lampy na jakąś używkę... Jeżeli chcesz uszkodzony odbłyśnik z prawej lampy na jakieś próby rzeźbienia to daj znać.. 

IMG_20201111_164113.jpg

Edytowane przez Artman84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Farmer napisał:

ak chcesz się tak bawić, to wymień cały odbłyśnik. Nie krój go, bo nie ustawisz żarówki w odpowiednim miejscu

Racja, -mozna tak kombinować ,ale musiałbyś  raczej wyjąć drugą lampę i wzorować się na niej, zachowując dzieśiąte części mm , bo żarówka przy złym ustawieniu da zły strumień światła .Pomijam,że te tworzywa są trudne do klejenia i to drugi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem to tak ze w tej zakladanej oslonie jest wkrecona sruba oraz gumka ktora idealnie dociska zarowke do klosza po dokreceniu. Troche prowizorka ale to jest na tyle proste ze nie ma sie co popsuc w zasadzie wiec poki co tak jezdze chyba 2gi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.11.2020 o 22:56, Tinuviel napisał:

ja zrobilem to tak ze w tej zakladanej oslonie jest wkrecona sruba oraz gumka ktora idealnie dociska zarowke do klosza po dokreceniu. Troche prowizorka ale to jest na tyle proste ze nie ma sie co popsuc w zasadzie wiec poki co tak jezdze chyba 2gi rok.

 

Dzięki za poradę, czasem proste rozwiązania nie przychodzą w pierwszej kolejności do głowy.

 

Po zabawie w "dentystę" mini szlifierką udało się wyjąć wklejoną żarówkę. 

 

Jako docisk gniazda żarówki do zdejmowanego dekielka wykorzystałem mały wibroizolator (guma z wystającym nagwintowany prętem). Otwór wywiercony centralnie w dekielku. Z obu stron dekielka nakrętki. Można wyregulować i dowolnie ustawić dociśnięcie gumy do gniazda żarówki. Jest około 3cm między dekielkiem a ganizdem żarówki.

 

Trochę prowizorka ale póki co bezkosztowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...