Jump to content

Legacy III 2.0 Błąd P0420

togus
 Share

Recommended Posts

Panowie mam problem, myślałem że to kwestia napędu i źle dobranego przełożenia  po instalacji vlsd. Auto jakby coś przytrzymywalo do 2,2 k obrotów potem idzie. Sprawdzałem dziś błędy po drodze wypadło :

P0420
Raw code: 0420
ECU: E1
Status: Oczekujaca
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold

Wiem, ze mam gdzieś nieszczelność w układzie wydechowym ale chyba to nie to. W innym samochodzie miałem problem z oberwanym katalizatorem gdzie auto tez gubilo moc nie chciało jechać. Czy tutaj może być problem ? 

Edited by togus

• togus changed the title to Legacy III 2.0 Błąd P0420

Czuć, że auto dławi się przy przyspieszaniu, jakby miał chciał a nie mógł:/ Jest jako: 
P0420
Raw code: 0420
ECU: E1
Status: Oczekujaca
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold

W dniu 13.11.2020 o 22:16, togus napisał:

Czuć, że auto dławi się przy przyspieszaniu, jakby miał chciał a nie mógł:/ Jest jako: 

Hej, zacznij od wyczyszczenia przepustnicy.

Błąd P420 odpowiada za sprawdzenie wydajności katalizatora. Może katalizator się wypalił i rozsypał, ja tak miałem.

Jest też szansa że padła grzałka w sondzie i pokazuje błąd, to możesz łato sprawdzić miernikiem, filmy instruktażowe znajdziesz na youtube

Jeżeli P420 występuje samoistnie i nie współtowarzyszy mu inny błąd to najczęściej są tylko dwie możliwości: nieszczelność między kolektorem wydechowym a katalizatorem lub uszkodzony katalizator ( mógł stracić swoje właściwości katalityczne lub uszkodzić się mechanicznie.