Skocz do zawartości

Legacy III 2.0 Błąd P0420


togus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem, myślałem że to kwestia napędu i źle dobranego przełożenia  po instalacji vlsd. Auto jakby coś przytrzymywalo do 2,2 k obrotów potem idzie. Sprawdzałem dziś błędy po drodze wypadło :


P0420
Raw code: 0420
ECU: E1
Status: Oczekujaca
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold

 

Wiem, ze mam gdzieś nieszczelność w układzie wydechowym ale chyba to nie to. W innym samochodzie miałem problem z oberwanym katalizatorem gdzie auto tez gubilo moc nie chciało jechać. Czy tutaj może być problem ? 
 

 

Edytowane przez togus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • togus zmienił(a) tytuł na Legacy III 2.0 Błąd P0420
W dniu 13.11.2020 o 22:16, togus napisał:

Czuć, że auto dławi się przy przyspieszaniu, jakby miał chciał a nie mógł:/ Jest jako: 

Hej, zacznij od wyczyszczenia przepustnicy.

Błąd P420 odpowiada za sprawdzenie wydajności katalizatora. Może katalizator się wypalił i rozsypał, ja tak miałem.

Jest też szansa że padła grzałka w sondzie i pokazuje błąd, to możesz łato sprawdzić miernikiem, filmy instruktażowe znajdziesz na youtube

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli P420 występuje samoistnie i nie współtowarzyszy mu inny błąd to najczęściej są tylko dwie możliwości: nieszczelność między kolektorem wydechowym a katalizatorem lub uszkodzony katalizator ( mógł stracić swoje właściwości katalityczne lub uszkodzić się mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...