Skocz do zawartości

Legacy IV dziwne zachowanie wspomagania kierownicy


Xathrin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Legacy IV H6 MY 04 280k przebiegu. Od pewnego czasu wydawało mi się, że wspomaganie kierownicy działa nierównomiernie w długich łagodnych łukach ale myślałem że mi się wydaje. Dzisiaj podczas postoju z włączonym silnikiem na parkingu zaobserwowałem ciekawą reakcje. Przy pewnym położeniu koła kierownicy (ok50 stopni w prawo) wspomaganie powoduje wyraźne ruchy (nie drganie ale tak około 10 cm) kierownicą w lewo i prawo. 

Miał ktoś coś takiego? 

Co to może być?

Niby do tej pory nie wpływało na bezpieczeństwo czy komfort jazdy, ale nie chciałbym, żeby mi się nagle wspomaganie na zakręcie skończyło... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Xathrin napisał:

nie drganie ale tak około 10 cm

Trochę dużo, chyba chodziło o 10 mm? Takich ojawów jak piszesz nie miałem, ale po wymianie płynu w układzie wspomagania, zanim się dobrze odpowietrzy, miałem takie jakby przeskakiwanie kierownicy wyczuwalne na postoju przy kręceniu kierownicą. Może to coś podobnego?

Sprawdź przede wszystkim poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Trochę dziwne, że to tylko w pewnym położeniu kierownicy występuje, ale trzeba zacząć od rzeczy najprostszych.

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...