Jump to content

Forester SG SRS


Sebi10
 Share

Recommended Posts

W dobre piny kostki wkładasz te dwa wolne które normalnie są przytaśmowane? Któryś wywołuje odczyt błędów, drugi kasowanie. Pytam bo pod kierownicą jest więcej kostek, są jeszcze dwie czarne, dwie zielone i ta jedna czarna.

 

post-6800-136027658442.jpg

Edited by ewemarkam
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

No nie właśnie. W serwisowce masz piny obok klipsu blokującego a w zdjęciu które pokazałem wyżej to są te niższe piny jakby w dolnym rzędzie.

 Też miałem dylematy, w końcu nie pamiętam w które Iny wkładałem te wsówki, w każdym razie nic się nie uszkodzilo przy próbach.

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Myślałem że to jest opis kolejności pinów na tym pierwszym zdjęciu. Ale te dolne piny są od diagnostyki ABSu, więc też nie działa. 
Zostaje Ci sprawdzenie obwodu żarówki. I zmierzenie zasilania na samym module. W Forku jest w tunelu przed lewarkiem pod radiem.
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Podesłałem Ci link do schematu par postów wyżej. Jeśli umiesz posługiwać się miernikiem to sobie poradzisz. Ale trzeba bardzo uważać, bo ponoć można miernikiem wyzwolić ładunek w poduszce. Także jeśli wiesz co robisz to śmiało, inaczej oddaj to komuś.

Na zasilaniu są dwa bezpieczniki. A sama centralka może zostać wymieniona na identyczną. O identycznym oznaczeniu.

 

 

 

 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chodzi o lampkę poduszek powietrznych? Mi się świeciła jak miałem problem z kablami/wtyczkami pod fotelem. W fotelach masz kurtyny powietrzne.
Tak tylko chodzi o problem jak odczytać błędy. Ja miałem niezły cyrk. Przerwana taśma zwijacza kierownicy. A błędy waliło od fotela pasażera i poduszki pasażera. Najprościej zaopatrzyć się w parę oporników 3 Ohm. Może być nawet 2.6Ohm. te działa. Wpinać ja zamiast kolejnych poduszek. Ale tutaj wyżej jest inny problem, nie da się wywołać diagnostyki, żeby wymrugać błąd.
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 1 year later...

podepnę się pod temat. 

Czy w forku polifcie 2006 złącza diagnostyczne są w tym samym miejscu? Szukałem u siebie i nic nie znalazłem, jest jedynie ta zielona kostka..

Udało mi się znaleźć inną wtyczkę, za skrzynką z bezpiecznikami, ale przy niej nie ma żadnych pinów. Patrząc na ułożenie pinów w kostce wydaje mi się, że to powinno być to https://codes.rennacs.com/plugins/SubaruSRS/SUBARU-SRS-75-Legacy.php ale po uziemieniu odpowiedniego pina nic się nie dzieje... 

Poratuje ktoś?

 

IMG-1944.jpg

IMG-1939.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...