Jump to content

Uwaga! Wirus komorkowy!

Than_Junior

Recommended Posts

dzisiaj wysiadl mi telefon. Poprostu podczas rozmowy z kolezanka nagle przestalem ja slyszec i ona mnie. Probowalem dzwonic na rozne telefony, zawsze z tym samym skutkiem, czyli nic nie slysze. Ani sygnalu, ani rozmowcy, za to inni mnie slysza.

Wpierw myslalem, ze sie zepsul po prostu, ale gadalem z kolega i on mowi, ze jestem juz piata osoba ktora zna, ktora ma ten sam problem, w ciagu ostatnich trzech dni. Nic nie daja master reset, restartowanie etc. jednemu podobno pomoglo wyciagniecie baterii na cala noc.

najwidoczniej chodzi o jakis wirus, co ciekawe infekuje zarowno SE, jak i Nokie (o innych markach nie wiem) i NIE SCIAGA SIE PRZEZ WAP czy mmsy.

Chcialbym napisac "uwazajcie na swoje telefony" ale w tym przypadku nie da sie uwazac, bo nie ma zabezpieczen :?

ps jakby ktos mial dokladniejsze info na ten temat to prosze o wypowiedz!

Jeżeli to wirus to w jaki sposób przedostał się do twojego telefonu ? Napisałeś ze NAPEWNO nie przez WAP czy MMS. Z mojej wiedzy wynika że najczęściej można coś złapać przez Bluetooth. Czy ta funkcja w twoim telefonie jest włączona cały czas ? Jeżeli można to napisz jaki masz model telefonu. Na rynku już pojawiły się programy do ochrony telefonu przed wirusami.

Pozdrawiam Tomir

edit: Mikrofon też bym najpierw obstawiał. Jezeli byłby to wirus to najprawdopodobniej uszkodziło by się oprogramowanie a telefon przestał sie uruchamiać

Skąd ten wniosek ? Poważnie pytam.

ano stad, ze jezeli takie cos w ciagu 3 dni zdarzy sie dwom osobom, to to przypadek, jak trzem to zbieg okolicznosci, ale jak pieciu i znajacym sie, to nic innego nie przychodzi mi do glowy :(

Ja bym obstawiał uszkodzony mikrofon

jak juz pisalem, u jednych objawia sie tak jak u mnie, inni maja na odwrot, czyt. oni slysza rozmowce, ale rozmowca ich nie slyszy.

Jeżeli to wirus to w jaki sposób przedostał się do twojego telefonu ?

nie mam bladego pojecia. Jestem laikiem, ale stawialbym na jakas nowa generacje wirusa przedostajacego sie po prostu przez siec.

Z mojej wiedzy wynika że najczęściej można coś złapać przez Bluetooth. Czy ta funkcja w twoim telefonie jest włączona cały czas ?

Wiem o tym. Sprawa jest wlasnie taka ze z bluetooth, wapu, czy mmsow korzystalem ostatnio moze ze dwa albo i trzy tygodnie temu, a dzisiaj mi nagle przerwalo w trakcie rozmowy telefonicznej (co tez wyklucza uszkodzenie mikrofonu)

Jeżeli można to napisz jaki masz model telefonu.

SE W850i

Na rynku już pojawiły się programy do ochrony telefonu przed wirusami.

jakies godne polecenia?

Wiem, ze objawy sa dziwne, ale czemu niby nie? Jesli to prawda, to bylbym za dorwaniem skurczybyka, ktory to wymyslil i powiesic za ....

nie mam bladego pojecia. Jestem laikiem, ale stawialbym na jakas nowa generacje wirusa przedostajacego sie po prostu przez siec.

To powiem Ci że pierwsze słyszę, a staram się być w dziedzinie telefonów na bierząco. Nikt nie wymyślił jeszcze wirusa dostającego sie do telefonu poprzez sieć :!: :!: . Poszukam jeszcze dokładnych informacji i jeżeli coś znajde to odszczekam :razz: Polecam wizytę w serwisie. Tam dostaniesz diagnozę jeżeli to rzeczywiście jakiś robak to pomoże tylko zmiana oprogramowania. Programy do ochrony z tego co wiem mogą tylko zapobiegać.

Pozdrawiam

ciekawa sprawa. wczoraj też mi się raz coś takiego zdarzyło z tym, że tylko z jednym konkretnym numerem -> ja dzwoniłem i nie słyszałem tej drugiej osoby chociaż ona mnie słyszała... (kilka razy dzwonilem i cały czas to samo)

zadzwoniłem jednak na dwa inne numery i problemów nie było. bluetooth używam non stop (słuchawka bezprzewodowa).

od wczoraj więcej mi się nic takiego nie zdarzyło. może to po prostu krótkotrwałe problemy operatora?

ja dzwoniłem i nie słyszałem tej drugiej osoby chociaż ona mnie słyszała...

jak mozesz, to dowiedz sie, czy ta osoba wciaz ma ten problem?

może to po prostu krótkotrwałe problemy operatora?

mam taka nadzieje. aczkolwiek jak wytlumaczyc fakt, ze jak zmienilem telefon na mojego starego SE, to problem zniknal? (mam Plusa, tak dla informacji)

Nikt nie wymyślił jeszcze wirusa dostającego sie do telefonu poprzez sieć

wiec wlasnie czytalem jakies pol roku temu artykul nt. wirusow komorkowych i tam bylo napisane to samo, z zaznaczeniem, ze podobno hakerzy juz nad tym pracuja :? Wiec moze opracowali w koncu...

[edit]tak mi jeszcze teraz przyszlo do glowy: czasem sie to zdarzalo dawniej, jak byl kiepski zasieg. Ale sprawdzalem - full zasieg, zreszta w tej samej lokalizacji po zmianie aparatu nie bylo problemow. zaraz sprobuje jeszcze wsadzic inna karte sim do telefonu "zaatakowanego" i napisze jaki wynik.

[edit2] no wiec ewidentnie kwestia telefonu, czy sie zepsul, czy zostal zainfekowany. zmiana karty sim nic nie daje

[

ano stad, ze jezeli takie cos w ciagu 3 dni zdarzy sie dwom osobom, to to przypadek, jak trzem to zbieg okolicznosci, ale jak pieciu i znajacym sie, to nic innego nie przychodzi mi do glowy :(

jak juz pisalem, u jednych objawia sie tak jak u mnie, inni maja na odwrot, czyt. oni slysza rozmowce, ale rozmowca ich nie slyszy.

Wszystko jasne, jak jest 5 osob znajomych i wystatrczy, ze wsrod nich jest 2-3 osoby ktorym telefon cos szwankuje, to:

dwa zepsute do siebie dzwona, oboje nie slysza...

jeden zepsuty drugi ok, jeden z nich nie slyszy

itp

Pozniej snuje sie wniosek, ze jest z 5 osob i maja problemy ze jeden nie slyszy i na odwrot :) Moze wsrod kolka znajomych po prostu sa 2 telefony trefne i wielka afera , ze w calym gronie telefony cos szwankuja :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

jak mozesz, to dowiedz sie, czy ta osoba wciaz ma ten problem?

ta osoba dzwoniła za moment na mój drugi numer i dogadaliśmy się bez problemu

Korton, byloby super gdyby tak bylo ;)

ta osoba dzwoniła za moment na mój drugi numer i dogadaliśmy się bez problemu

no to chociaz tyle. niestety u mnie niewazne, gdzie bym nie dzwonil, albo kto do mnie nie dzwoni - nie dziala :(

Ja swojego SE W810i przepuściłem profilaktycznie przez NOD 32 i nic nie wykrył.

Spybot i Ad-aware też nic.

Często łączę się przez bluetootha z innymi i z laptopem.