Jump to content

Alarm nie pika, a pikał

Bielej
 Share

Recommended Posts

Cześć, mam mały problem z alarmem w Legacy 4 (BL)

Ostatnio zorientowałem się, że alarm przestał pikać przy uzbrajaniu (zwykle 1 piknięcie) i przy rozbrajaniu (zwykle 2 piknięcia).

Samochód normalnie otwiera/zamyka centralny zamek z pilota i mruga światłami.
Od czego zacząć diagnozować? Myślałem, że to może bezpiecznik, ale nie ma bezpiecznika typowo od alarmu.

Edited by Bielej

Spróbuj otworzyć kluczykiem bez rozbrajania alarmu, może syrena zakończyła żywot. No chyba że pikał klaksonem, to wtedy trzeba szukać gdzieś indziej.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, Bielej napisał:

Cześć, mam mały problem z alarmem w Legacy 4 (BL)

Ostatnio zorientowałem się, że alarm przestał pikać przy uzbrajaniu (zwykle 1 piknięcie) i przy rozbrajaniu (zwykle 2 piknięcia).

Samochód normalnie otwiera/zamyka centralny zamek z pilota i mruga światłami.
Od czego zacząć diagnozować? Myślałem, że to może bezpiecznik, ale nie ma bezpiecznika typowo od alarmu.

Zacznijmy od pytania, czy jest fabryczny czy dokładany?

Kiedyś w innym samochodzie miałem alarm SEO. Ciche uzbrajanie włączało się jednoczesnym naciśnięcie przycisków pilota.

Edited by ewemarkam

17 minut temu, ewemarkam napisał:

Zacznijmy od pytania, czy jest fabryczny czy dokładany?

Kiedyś w innym samochodzie miałem alarm SEO. Ciche uzbrajanie włączało się jednoczesnym naciśnięcie przycisków pilota.

Alarm fabryczny, ale niestety nie orientuje się jakiej firmy. Na pewno mam przy zapasowym kluczyku 2 blaszki - jedna z _Security ID_ a druga z kodem w formacie A1234 (1 litera i 4 cyfry)

Sprawdzę to ciche uzbrajanie.

28 minut temu, raci napisał:

Spróbuj otworzyć kluczykiem bez rozbrajania alarmu, może syrena zakończyła żywot. No chyba że pikał klaksonem, to wtedy trzeba szukać gdzieś indziej.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Klaksonem nie pikał na pewno. 

nie bylo fabrycznych alarmow. dokladali w salonach. jak auto z PL to pewnie jest x-safe.
przerabialem ostatnio wylaczanie pikania, bo nie przepadam za tym. jak cos mam instrukcje od producenta, moge podeslac :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

7 minut temu, dominikd napisał:

nie bylo fabrycznych alarmow. dokladali w salonach. jak auto z PL to pewnie jest x-safe.
przerabialem ostatnio wylaczanie pikania, bo nie przepadam za tym. jak cos mam instrukcje od producenta, moge podeslac :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Chętnie bym taką instrukcję przytulił :)

3 godziny temu, Bielej napisał:

Chętnie bym taką instrukcję przytulił :)

Nie ma sprawy, zaraz podesle

1 minutę temu, ewemarkam napisał:

Od któregoś roku jakąś ustawa, czy rozporządzenie unii zabrania właśnie pikania przy otwieraniu/zamykaniu.

A mnie od tego po ludzku uszy bolą i sąsiadów mi szkoda :D

• Like 1

W dniu 1.11.2020 o 20:38, ewemarkam napisał:

Od któregoś roku jakąś ustawa, czy rozporządzenie unii zabrania właśnie pikania przy otwieraniu/zamykaniu.

Pytanie (Tak z ciekawości) jakie było uzasadnienie do wprowadzonej zmiany? Dla mnie pikanie ok .wiem gdzie bryczka stoi na parkingu.ps Też macie tak,że jak 3x na pilocie włączycie zamykanie zamków,to klakson ,sam krótko trąbnie? Czasem jak dziewczyny idą,to te 1sekundowe trąbnięcie celowo uruchamiam ;P