Skocz do zawartości

Subaru Impreza GG 1.6 - przeróbka wydechu


W3SP3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników!

 

Jak w temacie, posiadam Subaru Imprezę GG 2001 silnik 1.6 95 km. Wiem, zaraz będzie komentarz jaki napotykam na każdym kroku, że przy tym silniki nie warto, szkoda pieniędzy, etc...

Otóż chciałbym kompleksowo przerobić wydech, moje oczekiwania to jak najlepszy, najpiękniejszy dźwięk do uzyskania z tym silnikiem, sprawa mocy mnie nie interesuje.

Aktualnie wydech jest orginalny plus świeżo założony tłumik końcowy MG Motorsport - na wolnych brzmienie mi odpowiada, jednakże poza tym za słabe wrażenia.

Prosiłbym o polecenie co zmienić i na co (kolektor, tłumik środkowy, etc.).

Jestem blady w tej materii, dopiero odnajduję się w temacie, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu idąc za ciosem zapytam,
Górny Śląsk - ktoś może polecić miejsce gdzie dobrze przerobią kolektor? Jeśli nie uda się zdobyć z Legacy BC to jaki najlepiej do 1,6? Czy obecny przerabiać?
Przejrzyj temat o bulgocie, ostatnie parę stron. Ktoś z okolic Cieszyna robił przeróbki, parę samochodów od niego wyjechało..
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te za 4 stówki to pewnie "makulowe". Te pierwsze potrafiły czasem pęknąć (mam taki w forku, po drobnych modyfikacjach już nie pęka ;) ), potem wstawił łączniki elastyczne i pierwsza liga było. 

Kolektor z BC to obecnie rarytas. Raz, że zdążyły zgnić to mają ten swój nieszczęsny kat którego trudno zastąpić. 

Do tego jakiś wieś WMsport i musi buczeć. U mnie tak było z uszkodzonym katalizatorem i brakiem środkowego: 

 

 

 

Zachowując kat albo mając jakiś sensowny środkowy tłumik bulgot jest głebszy i tak nie charczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...