Jump to content

Amortyzatory tył samopoziomujące.

Recommended Posts

Muszę wymienić tylne amory w SG 2.0. Są samopoziomujące. Podobno są dostępne odpowiednie zestawy zastępujące oryginały? Widzę na allegro komplety na tył, ale podobno nie tędy droga. Potrzebne są jakieś zestawy ze specjalnymi dystansami ? Czy ktoś ma doświadczenie w zakupie takowych i mógłby wskazać źródło ?

Nie potrzebujesz żadnych dystansów ale jeśli zmieniasz amortyzatory z samopoziomujących (SLS) na zwykłe to musisz też wymienić sprężyny. Te, które są w zestawie z SLS używa się tylko z SLS. Jeśli nie wymienisz sprężyn to tył samochodu będzie siedział nawet po wymianie amorów.

Zamiennikami SLS bez samopoziomowania są amortyzatory Kayaba - numery części podał kolega aplam13.  Większość forumowiczów poleci Ci tutaj właśnie to rozwiązanie. O tych, o ktorych piszesz wyżej pierwsze słyszę.

Też mam Pedders wg polecenia jednego z najlepszych mechaników :). Jestem bardzo zadowolony. 

Pedders, mimo że mają lepszą charakterystykę są na forum rzadziej wspominane bo są znacznie droższe ;)

Godzinę temu, piotruś napisał:

Też mam Pedders wg polecenia jednego z najlepszych mechaników :). Jestem bardzo zadowolony. 

Pedders, mimo że mają lepszą charakterystykę są na forum rzadziej wspominane bo są znacznie droższe ;)

Peddersy są sprzedawane jako bolt-on. Jak do kybów doliczysz odboje, poduszki amorów i ciut droższy montaż to cena nie jest jakaś ogromnie większa. po prostu kyb jest renomowanym producentem. pedders może i dobrym ale niszowym. Ciekaw jestem w czym ta cha-ka jest lepsza? masz porównanie osobiste?

• Upvote 1