Skocz do zawartości

Pompa paliwa ?


Michałwrx2002

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, pojawił się problem pacjent to wrx 2002 seryjnie 225 KM aktualnie 300.

samochod jeździł pięknie bez awaryjnie ma przebieg poniżej 200 tys i jest po remoncie silnika 20 tys km temu. 3 pętla na torze łuk drogi bez żadnych słyszalnych dźwięków silnika auto wyraźnie słabnie jakby zabrakło mu paliwa po czym gaśnie i już nie odpala. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki widoczne kostki itp. Wyjęta pompa paliwa z baku podpięta „na krótko” kręci normalnie. Zdjąłem waż który wchodzi do filtra paliwa pod maską i nie daje on paliwa ... co jest po drodze i gdzie to znajdę ? ( czy może jakiś inny waż zdjąć aby wykluczyć pompę ?)
drugie podejrzenie to wyświetlił się błąd czujnik położenia wałka rozrządu chwile przed awaria diagnozowany na bierząco ale czasem się zapałał tez wcześniej , z wypiętym czujnikiem tez nie odpala. 
Czy istnieje zależność pomiędzy podawaniem paliwa i prawidłową pracę pompy a czujnikiem położenia wału ? 

Edytowane przez Michałwrx2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys podobny efekt jak nieudolny mechanik zle zainstalowal mi w GT nowa pompe paliwa, na dluzszym luku w prawo z reguly na 3cim biegu odcinalo paliwo tak ze silnik potrafil zgasnac (przy wysprzegleniu)

zmienilem mechanika, nowy mechanik poprawnie zalozyl pompe paliwa i od tej pory juz dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę na baku- tą która wystaje ze zbiornika. Męczyłem się z nieodpalającym WRX dwa miechy zanim doszedłem o co chodzi:facepalm: Na odpalonym delikatnie podociskaj tę kostkę i jak usłyszysz jak pompa przestaje pracować to masz przyczynę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, diuk napisał:

 mialem kiedys podobny efekt jak nieudolny mechanik zle zainstalowal mi w GT nowa pompe paliwa, na dluzszym luku w prawo z reguly na 3cim biegu odcinalo paliwo tak ze silnik potrafil zgasnac (przy wysprzegleniu)

zmienilem mechanika, nowy mechanik poprawnie zalozyl pompe paliwa i od tej pory juz dziala

No właśnie stało się to na długim łuku ale w lewo :) i tez na 3 biegu

pompe wyjąłem włożyłem jeszcze raz ( na pompie jest prowizoryczny koszyk  który powoduje ze właśnie na łuku drogi paliwo pomimo małego stanu ciagle jest wokół pompy równomiernie ) ja już jestem głupi szukam również przyczyny w systemie odcinania zapłonu

 

E861162C-8FF4-4931-8DB0-417B93EAAC58.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, forri napisał:

Sprawdź kostkę na baku- tą która wystaje ze zbiornika. Męczyłem się z nieodpalającym WRX dwa miechy zanim doszedłem o co chodzi:facepalm: Na odpalonym delikatnie podociskaj tę kostkę i jak usłyszysz jak pompa przestaje pracować to masz przyczynę 

Na pewno sprawdzę, dzięki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...