Skocz do zawartości

Forester SG 2.5 AT, problem z odpaleniem


bart76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy.

Sytuacja tego typu: postawiłem wczoraj Forka na parkingu po przejechaniu kilkudziesięciu km od domu (byłem na pogrzebie ), po godzinie próbuje go odpalić

i nic cisza, prąd raczej jest, kontrolki nie gasną, radio cyka, ale po zapłonie nic się nie dzieje, ani rozrusznik ani nic, jakby rozładowało aku. Na początku nawet na szybko spróbowałem odpalić kablami. Tyle że akumulator 3 miesięczny dobry. I chwile posiedziałem i nie wiele myśląc zadzwoniłem po lawete. W międzyczasie telefon do mechanika itp. Posiedziałem chwile pobajerzyłem z koleżanką  i kazałem jej już jechać bo zaraz miała być laweta. wsiadłem do furki i jeszcze raz kluczyk zapłon..i cyk odpalił bez problemu, nie wiem o co chodzi. Ale przeanalizowałem po powrocie problem i przypomniałem sobie, że na wyświetlaczu biegów AT na zegarach nic się nie wyświetlało jak nie chciał zapalić, żadne P czy coś, jak po kilkunastu minutach znowu spróbowałem to już P było. Czyli jakby coś ze skrzynią? Mechanik jeszcze powiedział też że może stacyjka? Jakieś pomysły koledzy, po weekendzie do mechanika, a w międzyczasie nie wiem czy dawać np. żonie jeździć czy znowu nie stanie dęba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też tak czasem ma, że ucieka sterowanie AT (wtedy na wyświetlaczu nie ma nic, i oczywiście nie odpali) u mnie wystarczy delikatnie tracić lewarek lub przemierzać z P na R /N 

 

Jak rozwiążesz to napisz co było problemem (mi się to rzadko zdarza, czasem zdarzało się po kasowaniu błędów ECU)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.
Sytuacja tego typu: postawiłem wczoraj Forka na parkingu po przejechaniu kilkudziesięciu km od domu (byłem na pogrzebie ), po godzinie próbuje go odpalić
i nic cisza, prąd raczej jest, kontrolki nie gasną, radio cyka, ale po zapłonie nic się nie dzieje, ani rozrusznik ani nic, jakby rozładowało aku. Na początku nawet na szybko spróbowałem odpalić kablami. Tyle że akumulator 3 miesięczny dobry. I chwile posiedziałem i nie wiele myśląc zadzwoniłem po lawete. W międzyczasie telefon do mechanika itp. Posiedziałem chwile pobajerzyłem z koleżanką  i kazałem jej już jechać bo zaraz miała być laweta. wsiadłem do furki i jeszcze raz kluczyk zapłon..i cyk odpalił bez problemu, nie wiem o co chodzi. Ale przeanalizowałem po powrocie problem i przypomniałem sobie, że na wyświetlaczu biegów AT na zegarach nic się nie wyświetlało jak nie chciał zapalić, żadne P czy coś, jak po kilkunastu minutach znowu spróbowałem to już P było. Czyli jakby coś ze skrzynią? Mechanik jeszcze powiedział też że może stacyjka? Jakieś pomysły koledzy, po weekendzie do mechanika, a w międzyczasie nie wiem czy dawać np. żonie jeździć czy znowu nie stanie dęba.
Nie wiem czy pomogę, ale u citroenów wiesza się elektronika i trzeba odłączyć aku, poczekać i podłączyć. Taki soft reset.
Może tu też sterownik niemiecki.!?!?

Subaru mam ręczny


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ewemarkam napisał:

Ja tak mailem jak zawieszały się szczotki na rozruszniku. Wystarczyło puknąć młotkiem i palił. Wyjąć rozrusznik to chwila roboty. Łatwo go rozebrać.

W sensie rozrusznik powodował problem ze sterowaniem skrzynią AT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie rozrusznik powodował problem ze sterowaniem skrzynią AT?

Przy skrzyni masz wybierak (inhibitor switch), umożliwia rozruch tylko w dwóch położeniach P i N. Jedynie to Ci blokuje pracę rozrusznika. Ale to chyba wiesz, może być tak że jest zabrudzony w środku.

Druga sprawa. Rozrusznik nie będzie kręcił gdy skończą mu się szczotki. Najlepiej sprawdzić czy na wsówce na rozruszniku jest 12V przy próbie kręcenia.  

Ale pewnie teraz już jest wszystko ok.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem w SG 2.0 XT AT. okazało się, że czujnik położenia wybieraka skrzyni. Nie "wykrył" że jest na P - mimo, że był, więc nie chciał odpalić. W moim przypadku doraźnie pomogło "powachlowanie" drążkiem i odpalił. Potem wymiana tegoż czujnika i problem z głowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mike-m napisał:

ja tak miałem w SG 2.0 XT AT. okazało się, że czujnik położenia wybieraka skrzyni. Nie "wykrył" że jest na P - mimo, że był, więc nie chciał odpalić. W moim przypadku doraźnie pomogło "powachlowanie" drążkiem i odpalił. Potem wymiana tegoż czujnika i problem z głowy. 

O to to, coś bliżej o tym czujniku jakiś numer oem, w sensie jak go szukać do kupienia i gdzie on jest? Przy skrzyni, czy gdzies przy wybieraku od góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mike-m napisał:

ja tak miałem w SG 2.0 XT AT. okazało się, że czujnik położenia wybieraka skrzyni. Nie "wykrył" że jest na P - mimo, że był, więc nie chciał odpalić. W moim przypadku doraźnie pomogło "powachlowanie" drążkiem i odpalił. Potem wymiana tegoż czujnika i problem z głowy. 

Dobra po nazwie coś znajduje, poszukam jakiegos OEM, a jak sie do niego dobrać, on jest przy skrzyni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bart76 napisał:

O to to, coś bliżej o tym czujniku jakiś numer oem, w sensie jak go szukać do kupienia i gdzie on jest? Przy skrzyni, czy gdzies przy wybieraku od góry?

Przy skrzyni, po jej prawej stronie 

http://opposedforces.com/parts/forester/en_s11/type_8/automatic_transmission/at_control_device/illustration_1/

Element 12.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to było dawno temu i wtedy u Kopra w ASO robione było. Ale z tego co wspominali, to przy wybieraku, pod konsolą...  ale powyżej masz konkret odpowiedź 

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...