Jump to content

Dziwny dźwięk przy puszczaniu gazu


gentile

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie. Przy puszczaniu pedału gazu pojawia się coś w rodzaju lekkiego buczenia, huczenia. Wydaje się, że dźwięk dobiega z tyłu z prawej strony, jakby od tylnego koła. Z góry uprzedzam ewentualne sugestie, że dźwięk jest również w trakcie dodawania gazu, tylko go nie słychać. Ewidentnie pojawia się po odpuszczeniu gazu i ustaje od razu po naciśnięciu, na wszystkich biegach, występuje też na luzie, sprawdziłem, wrzucając na luz przy jeździe z górki. Cóż to może być? Objaw pojawił się po długim postoju auta w garażu na kobyłkach, kobyłki z prawej strony. Robiłem zabezpieczenie antykorozyjne. Ale może to zbieg okolicznych ości.

Link to comment
Share on other sites

Też to rozważałem ale wtedy chyba dźwięk nie ustawałby po puszczeniu gazu, tylko występowałby permanentnie. Ale ja nie jestem techniczny i się nie znam. Dlatego wolę się dopytać fachowców.

Edited by gentile
Link to comment
Share on other sites

Naoisales, że dźwięk słyszysz po puszczeniu gazu. To w końcu kiedy się pojawia??? Też nie jestem fachowcem. Po prostu miałem podobny objaw u siebie. Jak dodawałem gazu to dźwięk silnika zagłuszał. Oczywiście z biegiem czasu buczenie z tyłu było coraz głośniejsze.

 

Ewentualnie to kwestia wyzabkowanej lub nierówno zużytej opony.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Taką diagnozę postawili w serwisie po odsłuchu i jeździe testowej (wstępnie już po objawach). Proponowano wymianę na jakąś używkę, ale z sugestią, że to może nie pomóc, bo nie widomo na co się trafi. Ostatecznie wymienili mi olej na nieco gęstszy. Na razie nic to nie zmieniło ale podobno po jakimś czasie następuje poprawa.

Link to comment
Share on other sites

Czy serwis zrobił tylko jazdę próbną?

Niech podniosą auto, i rozpędzą na podnośniku. Potem niech przyłożą stetoskop do dyfra i do łóżysk. Będziesz miał wtedy pewność,jaki element wyje.

Sama jazda próbna niewiele powie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...