Skocz do zawartości

Dziwny dźwięk przy puszczaniu gazu


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie. Przy puszczaniu pedału gazu pojawia się coś w rodzaju lekkiego buczenia, huczenia. Wydaje się, że dźwięk dobiega z tyłu z prawej strony, jakby od tylnego koła. Z góry uprzedzam ewentualne sugestie, że dźwięk jest również w trakcie dodawania gazu, tylko go nie słychać. Ewidentnie pojawia się po odpuszczeniu gazu i ustaje od razu po naciśnięciu, na wszystkich biegach, występuje też na luzie, sprawdziłem, wrzucając na luz przy jeździe z górki. Cóż to może być? Objaw pojawił się po długim postoju auta w garażu na kobyłkach, kobyłki z prawej strony. Robiłem zabezpieczenie antykorozyjne. Ale może to zbieg okolicznych ości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to rozważałem ale wtedy chyba dźwięk nie ustawałby po puszczeniu gazu, tylko występowałby permanentnie. Ale ja nie jestem techniczny i się nie znam. Dlatego wolę się dopytać fachowców.

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoisales, że dźwięk słyszysz po puszczeniu gazu. To w końcu kiedy się pojawia??? Też nie jestem fachowcem. Po prostu miałem podobny objaw u siebie. Jak dodawałem gazu to dźwięk silnika zagłuszał. Oczywiście z biegiem czasu buczenie z tyłu było coraz głośniejsze.

 

Ewentualnie to kwestia wyzabkowanej lub nierówno zużytej opony.

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taką diagnozę postawili w serwisie po odsłuchu i jeździe testowej (wstępnie już po objawach). Proponowano wymianę na jakąś używkę, ale z sugestią, że to może nie pomóc, bo nie widomo na co się trafi. Ostatecznie wymienili mi olej na nieco gęstszy. Na razie nic to nie zmieniło ale podobno po jakimś czasie następuje poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...