Skocz do zawartości

Światło przeciwmgłowe


Szczepan 5557

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak to zwykle bywa po zakupie auta..ja też zarejestrowałem się na forum. Moja fura Subaru Legacy V rok.2010 2,5 manual Ej253 wersja USA.

Jak wiadomo auta z USA nie posiadają świateł przeciwmgłowych, trzeba domontować. Czy może ktoś z forumowiczów nakierować mnie gdzie fabrycznie znajduje się światło przeciwmgłowe w sedanie? Będe próbował zrobić coś na bazie fabrycznej instalacji , co wyjdzie pojęcia nie mam, póki co zamówiłem przełącznik zespolony i powoli będę walczył. Chyba że ktoś ma gotowy patent.

Przyznam szczerze , że przerobiłem milion aut ale ani jednego Subaru tym bardziej Legacy i podchodzę pokornie do tematu bo z doświadczenia wiem, że może być tak samo łatwo jak i trudno.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie akty pomocy.

Edytowane przez Szczepan 5557
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Szczepan 5557 napisał:

Rozumiem, że nikt nie wie w którym miejscu na lampie z tyłu świeci mu się światło przeciwmgłowe....

Może zacznij od przejrzenia manuala do wersji EU i porównaj z manualem US...

Wszystko się wyjaśni.

Po pobieżnym przejrzeniu - wymień 16W żarówkę w lewym świetle wstecznym na 21W CZERWONĄ i podłącz równolegle do przełącznika przednich przeciwmgłowych.

Edytowane przez WOJO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WOJO napisał:

podłącz równolegle do przełącznika przednich przeciwmgłowych.

Nie jestem pewien, ale chyba (wg. przepisów) tylne i przednie światła przeciwmgłowe powinny być włączanie niezależnie - tzn. w innych warunkach pogodowych. Poza tym, o ile mi wiadomo, to tylne światła przeciwmgłowe są obowiązkowe, a przednie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Juan Rapru napisał:

Nie jestem pewien, ale chyba (wg. przepisów) tylne i przednie światła przeciwmgłowe powinny być włączanie niezależnie - tzn. w innych warunkach pogodowych. Poza tym, o ile mi wiadomo, to tylne światła przeciwmgłowe są obowiązkowe, a przednie nie.

Przednie nie są, ale w US wersji masz instalację przednich, a nie masz tylnych, więc podłączenie tylnego do istniejącej instalacji wydaje się być naturalną koleją rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, WOJO napisał:

Przednie nie są, ale w US wersji masz instalację przednich, a nie masz tylnych, więc podłączenie tylnego do istniejącej instalacji wydaje się być naturalną koleją rzeczy...

Ale to nie pozwala włączać ich osobno, no chyba, że dołoży się dodatkowe wyłączniki i kontrolki.

Dodatkowo, to chyba w miarę pogarszania się warunków pogodowych najpierw trzeba włączyć tylne światła przeciwmgłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem już temat. W klapie tylnej są żarówki dwuwłóknowe, ale podpięte jest tylko jedno włókno pod pozycję. To drugie jest pod przeciwmgielne, niestety okablowania brak, trzeba było prowadzić. Jako że w mojej wersji nie było przednich...to podpiąłem pod instancje przednich wymieniając przełącznik zespolony świateł i uzupełniając brakujący przekaźnik w komorze silnika. Dalej mam w planach dokupienie przodu, raczej zrobię żeby paliły się jednocześnie. Bo tak z doświadczenia....z reguły jak już włączam tył to przód również więc bez różnicy. Zresztą zawsze mnie wkurzało że muszę to robić oddzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...