Skocz do zawartości

AMortyzatory + sprężyny tył Legacy IV Kombi USA


atomic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,


Legacy kombi IV 2.5l USA 2007 zaczął ostatnio bujać tyłem na nierównościach. Zawieszenie sztywne, ale amortyzatory od nowości już zardzewiałe i przy okazji badania technicznego sprawność na poziomie 40%. W związku z powyższym jakie polecacie amortyzatory?
Kilku sprzedawców po sprawdzeniu VINu orzekło, że ponieważ jest to wersja USA, to amortyzatory i sprężyny od EU nie będą pasować.


Michał
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowania amorów mogą być inne. Jak kupisz mocowania do europejskiej wersji to powinieneś bez problemu zamontować amor od wersji europejskiej - kayaba, sachs czy co tam sobie wybierzesz. Jak masz LPG albo jeździsz załadowany  to polecam od razu założyć sprężyny wzmacniane do kombi 2.0 firmy Lesjofors - tył nie będzie siadał pod obciążeniem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lutek34 napisał:

wiesz to z doświadczenia, czy gdybasz?  Myślisz że budy EU i US czymkolwiek się różnią?

 

Jeżdżę amerykańcem, swoje przeszedłem w temacie. I oczywiście że budy się różnią, co nie znaczy że są całkiem inne i nic nie pasuje - tego nie napisałem.

W zasadzie zdecydowaną większość części mechanicznych pewnie można zastosować zamiennie.

 

Wg. źródeł internetowych mocowania tylnych amorów w Legacy US są inne niż w EU, ale wystarczy posprawdzać po numerach czy są zastępowalne przez wersję EU i tyle. Tak samo z zamiennikami. Nie zdziwiłbym się gdyby amor od EU bez problemu pasował, ale tak jak napisałem - być może mocowania trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, frisco napisał:

Wg. źródeł internetowych mocowania tylnych amorów w Legacy US są inne niż w EU, ale wystarczy posprawdzać po numerach czy są zastępowalne przez wersję EU i tyle. Tak samo z zamiennikami. Nie zdziwiłbym się gdyby amor od EU bez problemu pasował, ale tak jak napisałem - być może mocowania trzeba wymienić.

czyli cały czas gdybasz, a ja śmiem twierdzić że mocowania są 100% takie same w EU i US, no chyba że na poniższych zdjęciach znajdziesz jakieś różnice w mocowaniach, uniemożliwiające zamienne zastosowanie tych mocowań

 

EU

MCPERSON PRAWY TYLNY SUBARU LEGACY IV 2.0 Waga produktu 0 kg

 

20370AG000.jpg

 

US

s-l1600.jpg

 

2005-2009 Subaru 2004-2009 Subaru Outback & Legacy Upper Strut Mount OEM  NEW Genuine 20370AG00A | QuickParts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lutek34, próbuję komuś pomóc i nasunąć potencjalne rozwiązanie.  Napisałem, że mocowania być może są inne, bo faktycznie mają inny numer części (i przynajmniej na tym polega ich inność) i proponuję sprawdzić właśnie po numerach części OEM, żeby się upewnić, czy są zastępowalne przez wersję EU i aby mieć pewność, że to nie w mocowaniach leży problem doboru amora i sprężyny.

 

Godzinę temu, lutek34 napisał:

a ja śmiem twierdzić że mocowania są 100% takie same w EU i US

 

To dobra wiadomość dla założyciela wątku. Wychodzi na to, że mocowania US mają inny numer części 20370AG00A, ale są takie same jak wersja EU o numerze 20370AG000.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc. W takim układzie zamawiam wzmocnione sprężyny Lesjofors ( LPG ) i pozostałe elementy od EU. Sądzicie, że KYB ujdzie?

Odnośnie różnic między EU to USA, to delikatnie różni się szyba przednia. Zaliczyłem kiedyś sarnę i podczas naprawy okazało się, że szyba nie pasuje. Różnica była minimalna. Pomógł dopiero fachowiec od opon, który użył innej uszczelki.

Edytowane przez atomic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, atomic napisał:

Sądzicie, że KYB ujdzie?

 

Ogólnie, przyzwoita marka, choć różne opinie chodzą na temat obecnej trwałości. Jak zwykle - zależy jak trafisz. Polecam wymianę mocowań amorów tak czy inaczej. Wzmocnione springi to model Lesjofors 4288331.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...