Jump to content

Outback US 2006, nie działa spryskiwacz przedniej szyby

sartek
 Share

Recommended Posts

Cześć!

Jak w temacie: nie działa spryskiwacz przedniej szyby, spryskiwacz szyby tylnej działa ok. Podejrzewam pompkę i w związku z tym mam pytanie: czy ktoś kiedyś widział ją na żywo i może potwierdzić, że produkt z poniższej aukcji ma szansę pasować? Wg opisu aukcji pasuje...

https://allegro.pl/oferta/pompka-spryskiwacza-honda-civic-vii-cr-v-i-ii-hr-v-9677536962

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi :)

Dobra, przeczytałem dokładnie opis pasujących modeli i już widzę, że chodzi o poprzedniego Outbacka... Wygląda na to, że to jednak coś takiego powinno być:

https://allegro.pl/oferta/subaru-outback-03-pompka-silniczek-spryskiwaczy-8897273992

A może ktoś ma pomysł, jak zdobyć pasującą pompkę?

Edited by sartek

Mam giełdę, nie mam za to czasu, żeby się po niej szwendać, a mechanicy mają tę samą śpiewkę: "Możemy zamówić w ASO". Poza tym mogę kupić dokładnie taką samą niedziałającą używkę jak moja (mam taką teorię, że w tych pompkach zapiekają się gumki od nieużywania, więc taka pompka ze szrotu to spore ryzyko). Kupiłem to coś z aukcji, najwyżej nie będzie pasować, to odeślę. Dam znać :)

Edited by sartek

Dzięki za podpowiedź. Przyznam, że jestem w tym zielony zupełnie. Do tej pory kupowałem nowe samochody i serwisowałem je w ASO (tak, ja z tych!). Subaru kupiłem w charakterze projektu hobbystycznego, m.in. żeby się na nim uczyć jak najwięcej rzeczy robić samemu, ale na razie łatwo nie jest ;)
Ale do rzeczy: wszedłem na podany przez Ciebie link i nie ma tam Outbacka. Czy mogę sprawdzać numery częsci dla Legacy? Czy może istnieje jakaś inna baza?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, bo jak widzicie, naprawdę niewiele wiem o naprawianiu samochodów :)

5 minut temu, sartek napisał:

Ale do rzeczy: wszedłem na podany przez Ciebie link i nie ma tam Outbacka. Czy mogę sprawdzać numery częsci dla Legacy? Czy może istnieje jakaś inna baza?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi, bo jak widzicie, naprawdę niewiele wiem o naprawianiu samochodów :)

Jest pod Legacy:

http://opposedforces.com/parts/legacy/us_b13/

Dzięki!!

Sprawdziłem i nr się nie zgadza, ale na oko - w porównaniu z rysunkiem z tej strony - wygląda to dość podobnie. Pompka juz zamówiona, także... okaże się :)

PS. Fajny ten katalog - dzięki!!!

Edited by sartek

• 3 weeks later...

Słuchajcie, a skoro spryskiwacz przedniej i tylnej szyby mają osobne pompki, to czy w razie niepowodzenia z poszukiwaniem nowej można w skrajnym przypadku i tymczasowo zamienić te pompki miejscami? Przednia szyba jednak ważniejsza od tylnej ;)

• 4 weeks later...