Skocz do zawartości

Żółte i niebieskie wtryski - czy oba są 550cc


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zbieram graciarnie do dalszych modyfikacji auta i pojawiła się nieścisłość

 

czy nie licząc różnic mechanicznych czy żółte i niebieskie wtryski maja taką samą wydajność?

Co do żółtych znalazłem różne inforamcje jak 550,535,555cc a niebieskie zawsze 550

 

16600AA170 starsze wersje do 2005

attachment.php?attachmentid=24839&d=1501232107

16611AA720 nowsze po 2005 roku

attachment.php?attachmentid=24840&d=1501232107

Pytanie wynika z tego, że w raz z modyfikacją i przeniesieniem flaków z JDM STI chce przenieść seryjne dane z ECU JDM STI do swojego forka i w teorii mam mieć program sterujący tożsamy z serią STI (czyli sterowanie turbo, wtryski, i inne parametry ) same ecu są podobne bo 32 bit. Z niewielu różnic w mechanice układu powietrze paliwo inne są listwy wtrysków i same wtryski. W założeniu auto ma odpalić i dopiero wtedy tuner zweryfikuję wszystkie parametry.

 

Sam regulator ciśnienia paliwa ma inny nr i kształt ale zakładam różnice mechaniczne w listwach paliwowych ale ciśnienie powinno być takie same.

22670AA351 - z STI

22670AA252 - najnowsza wersja do forka XT

czy moja idea jest słuszna? nie wiem, ale części zebrać mogę a potem zobaczymy co tuner powie :)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, niestety masz rację :(
Mój świetny plan przepisania ustawień i map ECU STI SG9 do ECU XT SG9 chyba upadł.
Założyłem, że jak przełożę graty z fotka STI do mojego XT to będę mógł mieć OEM mapy. Całych listw, wtryskow itd nie chciałem przekładać.@carfit składał silnik, wszystko jest perfect i nie specjalnie chciałbym aby ktoś coś skopał.


Wysłane z mojego HTC EXODUS 1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...