Skocz do zawartości

Forester SG MY06 - Lambda


halinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Notorycznie wywala mi błąd P0030 (wadliwe działanie grzałki, blok cylindrów 1, sonda nr 1).

W forku mam dwie sondy obie 4 pionowe. Pierwsza to 22641 AA381 Denso Dox-0361, druga to A24-B71 Bosch. 

czy dobrze rozumiem, że problem.jest z pierwszą czyli Denso DOX-0361?

 

Pojazd w najbliższym czasie idzie na gruntowny przegląd LPG (chociaż LPG jest 2 letnie) nie mniej jednak gazownik już na tym etapie wspomniał że raczej bez wymiany sondy się obejdzie.

 

Forek od czasu do czasu na LPG mi gaśnie sam z siebie jak nagle zwalniam lub jak wbije wsteczny, czy tego typu usterka może być przyczyną ? 

 

dziekuje za odpowiedzi

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle przypadków wystąpienia tego błędu ile znam,  kończyło się wymianą sondy. 

 

18 minut temu, halinka napisał:

Forek od czasu do czasu na LPG mi gaśnie sam z siebie jak nagle zwalniam lub jak wbije wsteczny, czy tego typu usterka może być przyczyną ? 

Jeżeli na benzynie problem nie występuje to moim zdaniem jedno z drugim nie jest powiązane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda wymieniona, łatwo nie było, chyba nikt jej od nowości pojazdu nie ruszał. Musiałem zdemontować kolektor wydechowy z katalizatorem i świeżo po wymianie sondy nr 1, wywaliło mi P0037 (blok cylindrów nr1, sonda nr2, zwarcie do "masy")

Wcześniej ten problem nie występował. Więc albo coś nie łączy, albo ja uszkodziłem wymieniając nr 1.  

 

Czy ktoś się orientuje ewentualnie jaka sondę można zastosować zamiast niej ? (Bo nowej nigdzie nie mogę znaleźć:()

   

Btw, pojazd odczuwalnie lepiej jedzie jakby kilka KM się obudziło, energiczniej reaguje na pedał gazu, czy taki efekt może występować ?

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez halinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...