Skocz do zawartości

Hak wertykalny odłączany do XV 2 gen


Michał Franczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie już i mógłby się podzielić z montażem haka do Subaru XV 2 gen - zakładam że e-bokser ma taki sam układ wydechowy.

Szukam Haka wertykalny odłączanego najlepiej na rowery ale jestem otwarty na inne propozycje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Michał Franczyk napisał:

Wsowany poziomo a nie od dołu pionowo ;)

 

Dlaczego chcesz akurat taki sposób montażu? Tego typu haki są mniej estetyczne - zawsze wystaje element belki pod zderzakiem.

Ja w Subaru (co prawda w OBK) montowałem pionowo wpinaną Westfalię - po odpięciu kuli w ogóle nie widać, że w samochodzie jest hak. Nawet gniazdo jest na zawiasie i chowa się pod zderzak jak nie jest używane. Polecam tego producenta.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, koziolek napisał:

Wertykalny to akurat PIONOWY:facepalm:, więc ma się to nijak do Twojego opisu.

Masz racje chodzi o horyzontalny - poziomy. Z pionowym miałem duze problemy z montażem. 

@spawalniczy z Westfalia znalazłem wertykalny - pionowy. Na tą chwile mam te dwa które napewno pasują - jeden horyzontalny ale przykręcany. Wezme pod uwagę ten komentarz o estetyce i rozeznam jak to wygląda w tych modelach:

Westfalia: https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-modul-do-subaru-xv-11-2017-9044809792

Steinhof: https://allegro.pl/oferta/hak-holowniczy-subaru-xv-2017-9159593974

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Michał Franczyk napisał:

Z pionowym miałem duze problemy z montażem.

 

W ASO po montażu Westfalii powiedzieli mi, że poszło łatwiej niż z tym dedykowanym ze sklepu Subaru - nie wiem kto jest jego producentem.

 

Godzinę temu, Michał Franczyk napisał:

Westfalia znalazłem wertykalny - pionowy. Na tą chwile mam te dwa które napewno pasują - jeden horyzontalny ale przykręcany. Wezme pod uwagę ten komentarz o estetyce i rozeznam jak to wygląda w tych modelach:

 

Tak czy inaczej na pewno trzeba będzie podciąć zderzak. W OBK to podcięcie było praktycznie niewidoczne z poziomu przechodnia a w Foresterze było konieczna większa ingerencja.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.01.2021 o 23:30, Robgas44 napisał:

To w końcu jaki hak polecacie do XV? Jego przeznaczeniem, w moich planach, ma być zamontowanie bagażnika na 2 lub na 3 rowery. Może ktoś i bagażnik podpowie.

Hak Westfalia, miałem w Forku XT mam w RX (haha pod marką Lexusa ale z konstrukcji widać ze Westfalia)

Bagażnik Thule - np.  EUROWAY 923 mam od kilku lat i działa bez problemowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Odświeżę trochę temat.

Może ktoś ma doświadczenie lub wiedzę na temat montażu haka EU do XV Crosstreka 2022r z USA?

Żadna firma w okolicy specjalizująca się w  montażu haków nie wie na 100% czy do mojego Crosstreka będzie pasował jakikolwiek hak dostępny na naszym rynku. Sprawdzą jego kompaktybilność dopiero podczas jego montażu. A gdyby coś nie pasowało to muszę zapłacić za ich roboczogodziny co mi się za bardzo nie uśmiecha.

Może ktoś ma doświadczenie lub wiedzę na temat haka (najlepiej wypinanego) do XV Crosstreka 2022r z USA i ewentualnie jaką wiązkę dokupić i gdzie (o ile jest kostka) ją podłączyć?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku

Derek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Super. A już chciałem jechać do Juzefowa hak zamontować. Jaki masz konkretnie model haka?(może jakiś link?) Sam montowaleś czy jakiś warsztat? Zderzaka nie trzeba  podcinać?

Na jakiej wysokości jest góra kuli od ziemi?

Zdjęcia byłyby mile widziane.

Crosstrek z 2021?

Edytowane przez Derek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crosstrek 2021

Hak Steihoff

image.thumb.png.fa698a3749a88b9a09e0e1e8aad4bd4c.png

 

Niesty link niaktywny

Zderzak delikalnie podcinany  - moim zdaniem nieco za bardzo, ale monter się "starał" :)

Montaż w zakłądzie koło 250 pln

Zdjęcia/wymiary mogę zrobić w wekend, mam zagracony garaż to zrobię w dzień - w sobotę.

Generalnie polecam ciągnąłem 1.4t bez hamulca dawał radę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Monter faktycznie się starał ale mógł by się postarać lepiej:), chociaż trzeba się bardzo nisko pochylić żeby coś zobaczyć. Jak będziesz miał chwilę i założony hak zmierz proszę wysokość góry główki od ziemi.

A jak masz podłączone światło przeciwmgielne tylne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moner moze nie miał niczego na wzór, niestety.

 

Przeciwmgielengo jeszcze nie mam :(

Po prostu może ciężko w to uwierzyć ale nie miałem... czasu.

Zostało mi jeszcze wygłuszenie tył i drzwi, zmiana głośników i założenie czujników parkowania i najazdu.

Ale co do przeciwmgielnego pomysł ma, plan mam, części mam tylko czas.... hehe

A zrobiłem już ponad 18k.

Aha i jeszcze przerobienie przeciwmgielnych przód bo u jankesów nie wiedzieś czemu są 15 W i według mnie nic nie dają.

Jak byś miał jakieś pytania to priv albo podam kom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...