Skocz do zawartości

Subaru BRZ [ZD] (MY22=>)


FilipBB

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, hesus napisał:

Ponownie - szkoda że nie trafi do EU inaczej niż jako ulep z USA...

Oczywiście szkoda, że BRZ nie będzie w ofercie jednak sprowadzone auto nie musi być ulepem. Możesz kupić auto nieuszkodzone jeśli chcesz lub bardzo mało uszkodzone. Nie koniecznie też z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przemekka napisał:

 

Być może trafi ... ze znaczkiem toyoty. Pytanie ile będzie kosztować z tym silnikiem 2.4.

Internety piszą że ma konkurować cenowo z Miatą, czyli 24-25k$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł J. napisał:

Czyli tak ok. 200 tys. jeśli wogóle będzie w EU :unsure:

BRZ nie będzie w EU. Toyota jak będzie, to pewnie problem kar nie będzie poważny, bo flotę mają dosyć mocno zelektryfikowaną. Z drugiej strony, Subaru też ma wysoki poziom elektryfikacji... tylko na emisję się to niewiele przekłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Mam nadzieję, że nie zdradzam jakiejś wielkiej tajemnicy ale BRZ [ZD] trafi jednak do Europy/Polski w formie edycji limitowanej. W połowie roku będzie chyba kilkanaście sztuk. Cena w okolicach Outbacka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, FilipBB napisał(a):

Mam nadzieję, że nie zdradzam jakiejś wielkiej tajemnicy ale BRZ [ZD] trafi jednak do Europy/Polski w formie edycji limitowanej. W połowie roku będzie chyba kilkanaście sztuk. Cena w okolicach Outbacka. ;)


Toyota GR86 jeździ już po polskich drogach. Widziałem z dwa miesiące temu na trasie S7 w kierunku Radomia czerwoną. Przez chwilę nie wierzyłem w to co widzę, ale chłopa dogoniłem i potwierdziło się. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 3.02.2023 o 19:23, FilipBB napisał(a):

Mam nadzieję, że nie zdradzam jakiejś wielkiej tajemnicy ale BRZ [ZD] trafi jednak do Europy/Polski w formie edycji limitowanej. W połowie roku będzie chyba kilkanaście sztuk. Cena w okolicach Outbacka. ;)

Tym bardziej, że w Czechach jest dostępny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj chyba była premiera dla dealerów w PL:

Poszli w ucywilizowaną wersję patrząc po felgach, z dodatkami STI.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=652992826830595&set=pcb.652993126830565

 

334293254_763637458301354_36198114760763

 

334295621_146271218343453_77054867233536

 

334288705_1250439478875386_7874114426510

 

  • Super! 2
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości mojego dealera Toyoty dostałem na kilka dni GR86. Wiem, nie do końca BRZ, ale jest.

Ogólnie auto robi znakomite wrazenie. Nie mialem okazji jeździć GT86, ale GR jest świetny. Mocy dość, odpycha się bardzo żwawo, swietne, sztywne zawieszenie, skuteczne hamulce.  Znakomita maualna skrzynia. Silnik bardzo elastyczny, w zasadzie idzie od 2500 obrotów aż do 7500. Wykończenie (wersja top) bardzo dobre, alcantara, sensowne multimediama z CarPlay i dobrze grające audio. 
auto z kategorii pure fun.
Jest szansa, ze toyota cos rzuci na rynek, jesli bedzie pod. 200 K to spróbuje zamówić. Choc pewnie znów się nie uda ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czyżby nowy silnik miał problemy? :(

 

Toyota warranty issues have highlighted at least two engine failures in the GR86 sports car, which is closely related to the Subaru BRZ and powered by the Subaru FA24D four-cylinder engine. Owners have reported potential issues with the vehicles' lubrication system, and now at least one owner has decided to dig deeper.

 

https://www.thedrive.com/news/2022-subaru-brz-owners-instrumented-testing-shows-big-oil-pressure-drops-on-track?utm_source=facebook&utm_campaign=socialflow&utm_medium=social&fbclid=IwAR1wS6PkHOlBOm20LzQdyaedvwlrHxLzvs4iTjSg5tNlUQeV5W9e3AZDhEc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jałowe pogróżki po komunikacie Toyoty? Czy jednak pozostanie coś ze sportowego DNA Subaru? Oby to drugie, bo inaczej Subaru zniknie, albo będzie walczyć o zaistnienie w świadomości młodego pokolenia jako producent "niedokńcaudanych" elektryków :facepalm:. W sumie nie wiadomo która śmierć będzie bardziej humanitarna? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...