Skocz do zawartości

Stosunek subaru do targów motoryzacyjnych...


huzar105

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na TTM (Targi Techniki Motoryzacyjnej) skusiłem się ponieważ pierwszy raz od kilku lat w tabeli z spisem marek dostępnych na w/w targach pojawiło się Subaru(...)

(...)KU mojej radości oraz zdziwieniu z daleko było widać szyld "SUBARU KOCAR". PRzez chwile pomyślałem, że pewnie nie będę wstanie się dopchać do stanowiska, ale po zbliżeniu do stanowiska emocje opadły, pod wielkim szyldem znajdował się tylko forester oraz legaś reszty modelów nawet nie było plakatów :neutral: między autami był namiocik gdzie leciała jakaś prezentacja z rzutnika (obok leżał ordynarnie wręcz rozebrany komputer stacjonarny) może to nie miłe słowa, ale po takiej marce jak subaru spodziewałem się chociaż jednej hostessy, czy baloników :twisted: , ciekawych pokazów itd (inne marki wiedział jak się zaprezentować). Targi opuściłem z wielkim nie smakiem :roll: Moje pytanie do Dyrekcji jest takie, dlaczego "firma" nie dba o wizerunek?

 

 

P.S.

 

Aby nie być gołosłownym zamieszczam kilka fotek...

 

 

p1080857gg3.th.jpg p1080877xu9.th.jpg p1080878xr7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może po prostu stwierdzono, że marka Subaru nie musi się wyróżniać na targach, aby zostać zauważonym... Jednak warto by było pokazać na takich targach coś więcej... Wielu szarych zjadaczy chleba nie wiem, że dopłacając 10k do Mondeo 1.8 może jeździć Legasiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu szarych zjadaczy chleba nie wie, że dopłacając 10k do Mondeo 1.8 może jeździć Legasiem...

 

I całe szczęście, wyobrażałbyś sobie killowanie w takich warunkach, gdzie te pacany się wożą Legasiem :?:

Przecież to by była tragedia :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że czasem lepiej byłoby się nie wystawić wcale, niż robić stoisko - szopkę w stylu rumuńskiego producenta :neutral: Za coś takiego powinny głowy polecieć ...

 

Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby ta marka pozostała incognito. Jeśli nie ma nad tymi działaniami jakiejś kontroli jakościowej, po co się ośmieszać :?: :sad:

Identycznie było na targach w Katowicach rok temu. Wystawił się zdaje się Mikołów, bo mu było blisko. Zrobił to jak chciał i umiał. Lipa.

 

Aha - idąc tym tropem ... serwis internetowy Subaru, który w tym roku obchodzi swoje archaiczne 8-lecie, zamieniłbym na GIFa z logo i napisem "Under construction, please visit us in 2010. Maybe. We hope so. We can try. Whatever. Get lost :)".

 

NIE ROZUMIEM TEGO, naprawdę ... :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może hasłem sztandarowym stoiska Subaru było "Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" ? :wink:

 

Też to widziałam w Katowicach :roll:

No i powiem szczerze, że w mojej firmie było by krucho z marketingowcami... :neutral: , bo niestety.... prestiż marki ucierpiał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

Przyjmuję komentarze z pokorą.

 

Problematyka polega na tym, że praktycznie brak jest w Polsce targów krajowych.

Były długie dyskusje Poznań, czy Warszawa, które zakończyły się tym, czym wiekszośc obrad Sejmu - czyli niczym.

 

W związku z taką sytuacją SIP nie bierze aktualnie udziału w żadnych targach regionalnych, pozostawiając w tej sprawie inicjatywę partnerom lokalnym.

Tak więc targi nie są traktowane jako element imagu, lecz czysto komercyjnie (z czasem niezłymi wynikami).

 

Gdy sytuacja się zmieni, zapewne znowu będziemy obecni, tak jak swego czasu na targach Warszawskich, czy też Poznańskich (dopóki miały rangę krajową).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Wojsko Polskie,

jeśli dobrze rozumiem Pana zniesmaczenie wynika z 3 powodów:

1. mała ilość wystawionych samochodów

Tak, pokazaliśmy dwa modele Subaru - Forestera i Legacy kombi, obydwa w super wyposażonych wersjach specjalnych. Zabrakło Imprezy i Tribeci (napewno wie Pan dlaczego). Modele te zostały już praktycznie wysprzedane, a nowych jeszcze brak.

2. "Namiocik"

Nie był to namiocik ale konstrukcja wykonana z profili aluminiowych i płyt stanowiących ściany boczne. "ordynarnie rozebrany komputer stacjonarny" stał chyba na innym stoisku, bo na pewno nie na naszym.

3. Hostessy i baloniki

bez komentarza

 

Przykro mi,że nie docenił Pan minimalistycznego stylu rodem z Japonii. Nie chcieliśmy robić jarmarku. Co do ilości pojazdów, to w przyszłym roku wystawimy przynajmniej 4 samochody i myślę, że będziemy wspólnie cieszyć sie prezentacją nowości. Hostes nie przewidujemy, ale dla przyszłego nabywcy Subaru jestem gotowy ogolić sobie nogi :-)

 

huzar105,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. mała ilość wystawionych samochodów

Tak, pokazaliśmy dwa modele Subaru - Forestera i Legacy kombi, obydwa w super wyposażonych wersjach specjalnych. Zabrakło Imprezy i Tribeci (napewno wie Pan dlaczego). Modele te zostały już praktycznie wysprzedane, a nowych jeszcze brak.

 

JA tu nie widzę, żadnego problemu jeśli zostały wysprzedane to gratuluje :cool: Aczkolwiek uważam, że na pewno ktoś z wyżej wysprzedanych aut z wielką chęcią zjawił by się i wspomógł "wystawę".

 

2. "Namiocik"

Nie był to namiocik ale konstrukcja wykonana z profili aluminiowych i płyt stanowiących ściany boczne. "ordynarnie rozebrany komputer stacjonarny" stał chyba na innym stoisku, bo na pewno nie na naszym.

Musze poszukać zdjęć, chyba mówimy o innych targach.

 

3. Hostessy i baloniki

bez komentarza

PRzy innych stanowiskach robiło to furorę.

 

Przykro mi,że nie docenił Pan minimalistycznego stylu rodem z Japonii.
bardzo dobre stwierdzenie minimalistycznie było.

 

Co do ilości pojazdów, to w przyszłym roku wystawimy przynajmniej 4 samochody i myślę, że będziemy wspólnie cieszyć sie prezentacją nowości. Hostes nie przewidujemy, ale dla przyszłego nabywcy Subaru jestem gotowy ogolić sobie nogi
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja z chęcią za ciepłą herbatkę i miłą rozmowę przyjdę i pomogę ;)

 

Paweł Koc., Dziękuje uprzejmie za odpowiedź :cool: i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości pojazdów, to w przyszłym roku wystawimy przynajmniej 4 samochody i myślę, że będziemy wspólnie cieszyć sie prezentacją nowości. Hostes nie przewidujemy, ale dla przyszłego nabywcy Subaru jestem gotowy ogolić sobie nogi
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja z chęcią za ciepłą herbatkę i miłą rozmowę przyjdę i pomogę ;)

 

Wprawdzie huzara na oczy nie widziałem, ale bardzo proszę pana panie Pawle, żeby się pan jednak nie zgodził i nie przyjął go na stanowisku hosstesy (lub balonika), tak dla ogólnego dobra wizerunku marki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości pojazdów, to w przyszłym roku wystawimy przynajmniej 4 samochody i myślę, że będziemy wspólnie cieszyć sie prezentacją nowości. Hostes nie przewidujemy, ale dla przyszłego nabywcy Subaru jestem gotowy ogolić sobie nogi
Nie wiem jak inni koledzy, ale ja z chęcią za ciepłą herbatkę i miłą rozmowę przyjdę i pomogę ;)

 

Wprawdzie huzara na oczy nie widziałem, ale bardzo proszę pana panie Pawle, żeby się pan jednak nie zgodził i nie przyjął go na stanowisku hosstesy (lub balonika), tak dla ogólnego dobra wizerunku marki. :wink:

:mrgreen: Zazdrośnik :razz: Sam lubisz babskie ciuszki i chcesz mnie wygryść :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poważnie,

nikt kto zakupił samochód nie pożyczy go na targi. Odbywa sie tam mała dewastacja samochodów.

Na kształt "namiociku" nie miałem żadnego wpływu. Inaczej wygląda to na szkicach technicznych dostarczonych przez MTP, a inaczej w rzeczywistości. Ma Pan rację, nie był zbyt okazały, ale jego jedyną funkcją mialo być zaciemnienie ekrany na którym wyświetlaliśmy filmy i tę rolę spełnił.

Nie było tłumów na naszym stoisku, ale osoby zainteresowane otrzymały pełną informację o produktach, dokladnie obejrzały samochody i z satysfakcją mogę powiedzieć, że sprzedaliśmy tam parę sztuk Subaraków. Z komercyjnego punktu widzenia - pełen sukces! To przykre, że nie stać nas na zrobienie stoiska na poziomie producenta, ale jest to cel który będziemy starali się osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach wystawialiśmy nasze samochody demo.

 

A jeśli można się spytać co to znaczy zdewastowany bo można to zrozumieć na kilka sposobów ;)

 

 

Kiedy przez samochody przelici szarańcza , próżno w nich szukać takich rzeczy jak zapalniczki i inne elementy ruchome, pourywane są gałki, a wnętrze tak obkopane, że trzeba je czyścić przez tydzień. To co można urwać wyciągnąć ginie! Pamiętam jak za czasów międzynarodowych targów motoryzacji w Poznaniu BMW wystawiło 7. Po 1 dniu zorientowali się wystawcy, że auto trzeba zamknąć i otwierać tylko dla wybranych gości w asyście sprzedawcy. Jakie było ich zdumienie gdy następnego dnia, pomimo ich starań, zniknął telefon w który był wyposażony fabrycznie samochód. Kabel łączący słuchawkę z konsolą centralną został przecięty. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z uterenowionymi Subarakami, ale co roku Nissan'owe terenówki przechodzą maratony katowania po płytkim błocie na jakiś błoniach, poligonach, łąkach. Byłem na 3 takich imprezach i aż mi żal było samochodzików.

 

PS: ale nikt nic nie ukradł - może gadżetomania wśród miłośników Subaru jest większa? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...