Jump to content

Zakup Tribeci z lpg - czy to duże ryzyko?

Recommended Posts

Witajcie wszyscy.

przymierzałem się do zakupu Outbacka z lpg ale w miedzy czasie pojawił się pomysł zakupu Tribecki z lpg lub z przeznaczeniem do założenia lpg.

podpowiedzcie czy to ma sens.

W sumie silnik 3,0 (bo na 3.6 jeszcze mnie nie stać). I to pytanie (analizując wielość przypadków uszkodzenia tego silnika po zasilaniu gazem) czy generalnie te silniki nie lubią gazu, czy może instalka 5 generacji - gaz ciekły sprawdzi się?

Generalnie małżonka zaakceptowała wygląd i kształty Tribecki (co nie było tak oczywiste), więc chciałem to wykorzystać i nabyć takie autko ale cały czas się zastanawiam czy nie będzie to cykajaca bomba (lpg).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

56 minut temu, Quasi napisał:

Witajcie wszyscy.

przymierzałem się do zakupu Outbacka z lpg ale w miedzy czasie pojawił się pomysł zakupu Tribecki z lpg lub z przeznaczeniem do założenia lpg.

podpowiedzcie czy to ma sens.

W sumie silnik 3,0 (bo na 3.6 jeszcze mnie nie stać). I to pytanie (analizując wielość przypadków uszkodzenia tego silnika po zasilaniu gazem) czy generalnie te silniki nie lubią gazu, czy może instalka 5 generacji - gaz ciekły sprawdzi się?

Generalnie małżonka zaakceptowała wygląd i kształty Tribecki (co nie było tak oczywiste), więc chciałem to wykorzystać i nabyć takie autko ale cały czas się zastanawiam czy nie będzie to cykajaca bomba (lpg).

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie.

Pewnie warto poczytać ten wątek:

Ogólnie nie jestem fanem LPG, moim zdaniem jeśli szukasz w miarę "bezpiecznego" zakupu powinieneś skupić się na jakimś 2l silniku bez "wiatraka". Mocy nie ma za wiele, choć moim zdaniem jest wystarczająco do poruszania się z rodziną, nie jesteś zawalidrogą ani w ruchu miejskim ani na autostradzie i z ogólnej lektury, przez którą sam kiedyś brnąłem ten wybór wydał mi się najodpowiedniejszy (choć nieco wbrew fantazji).

Nie wiem czy tribeca była z takim silnikiem ale OBK na pewno.

Edited by kamul