Skocz do zawartości

GH piszczenie sprzęgła


Luku

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

problem słychać jako tako na filmiku.

Po nagrzaniu się auta, nie jestem pewien, czy skrzynia czy sprzęgło, ale coś piszczy. Problem znika po naciśnięciu pedała sprzęgła, więc zakładam że to to.

Niedawno było wymieniane na Valeo przez poprzedniego właściciela, ale niekiedy mam też wrażenie że auto szarpie przy niższych obrotach czy przy ruszaniu. Może to też problem z kołem zamachowym?

 

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

 

 

EDIT:

na zimnym nie ma problemu z piszczeniem

Edytowane przez 1uq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej imprezie gh też miałem odgłos podobny do piszczącego łożyska

i właśnie po wciśnięciu sprzęgła problem znikał

po posmarowaniu łapy sprzęgła problem znikał na chwilkę ale wracał i wymieniłem sprzęgło i dalej to samo

dopiero po posmarowaniu łapy sprzęgła smarem miedzianym problem zniknął i okazało się że wymieniłem niepotrzebnie sprzęgło :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.09.2020 o 22:39, 1uq napisał:

 

IMG_0672.MOV 15 MB · 4 pobrania

 

 

problem słychać jako tako na filmiku.

Po nagrzaniu się auta, nie jestem pewien, czy skrzynia czy sprzęgło, ale coś piszczy. Problem znika po naciśnięciu pedała sprzęgła, więc zakładam że to to.

Niedawno było wymieniane na Valeo przez poprzedniego właściciela, ale niekiedy mam też wrażenie że auto szarpie przy niższych obrotach czy przy ruszaniu. Może to też problem z kołem zamachowym?

 

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

 

 

EDIT:

na zimnym nie ma problemu z piszczeniem

Cześć,

 

Chyba czasem Cię widuje w Krakowie ;)  pytanie udało Ci się rozwiązać problem ? 

mam identyczny dźwięk tylko w innych okolicznościach - na zimnym piszczy jak wcisnę - ucicha. Na dobrze rozgrzanym cichutko. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szurpit2 napisał:

Cześć,

 

Chyba czasem Cię widuje w Krakowie ;)  pytanie udało Ci się rozwiązać problem ? 

mam identyczny dźwięk tylko w innych okolicznościach - na zimnym piszczy jak wcisnę - ucicha. Na dobrze rozgrzanym cichutko. ..

 

możliwe, zwykle się poruszam w okolicach huty :)

co do dźwięku to na ten moment jest rzadziej ale nadal występuje, 25.01 i tak oddaję auto do mechanika, który potwierdził moje przypuszczenia, wsiadł do auta odnośnie "szarpania" nie zdążyłem powiedzieć za wiele a on stwierdził "to sprzęgło jest do dupy" :D pójdzie i tak do wymiany bo nie wytrzymuje już tego jak złe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...