Skocz do zawartości

Doładowanie na biegu jałowym Impreza GT


gawinyo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć czołem,

 

Przez długi czas borykam się z pewnym problemem ale ostatnio zauważyłem coś co w jakiś sposób mnie pokonało, mianowicie chodzi mi o to że samochód na biegu jałowym ładuje mi od jakiegoś czasu 0.5 b

Przewody sprawdzone, dobrze podłączone.. jest restryktor, gruszka od turbo chodzi po podłączeniu strzykawy. Prawde mówiąc ciężko mi wpaść na pomysł co może być nie tak, dolot szczelny, boost podczas jazdy w peaku 1.0 - 1.1 w zaleznosci od pogody, pozniej opada wraz z obrotami. Przy pominięciu solenoidu pompuje 0.5 bara

 

Kiedyś wskazówka zatrzymywała się w okolicach 0.00 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

1 minutę temu, gawinyo napisał:

A mi się wydaje że jest za wysokie jak na obroty jałowe, o to chodzi. 

Obroty jałowe to 750rpm i noga z gazu. Wtedy ma być 30-40kPa. Jak mu dasz gaz na luzie to będzie pompował, bo na obrotach jest już wystarczający przepływ spalin.
Z tego co patrzyłem w WRXowe sterowniki przy odcinie mają target na około 150kPa. Więc będzie pompował ciśnienie wysterowane samą gruchą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gawinyo napisał:

Czyli generalnie bez obaw bo grucha jest ustawiona na 0.5 b seryjnie ? 

Tak, teoretycznie jest 7psi (większość TD04) czyli lekko pod 0,5bara. Jeżeli nie ma przeładowań to bym się nie martwił. Jeżeli są przeładowania po wejściu w doładowanie może być za mocno naciągnięta (regulacja sztangi).

Edytowane przez Yoosyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim ej205 2004 na odcinać przy postoju miałem 0.9bara A na jalowych obrotach 0.7 vaccum. Gdy kupiłem jdm spec c miałem to samo co ty na postoju odcinka 0.6bar i dawało mi to do myślenia. Ale już na drodze jak auto ma Full boost dmucha 1.4bara. 

Sprawdź ile dokładnie podczas jazdy na Full boost. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...