Skocz do zawartości

Awaria świateł Legacy IV 2.5 165km 2004


Gawith666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Pacjent to Legacy z 2004 roku 2.5 automat. Sprawa wygląda następująco.

 

Wsiadłem do auta, odpaliłem włączyłem światła i ciemno... Świeca się tylko pozycję. Światła drogowe chwilę były później zaczęły wariować. Następnie na desce zapaliła się kontrolka od włączonych świateł drogowych, jednak te były wyłączone. Przy ponownym włączeniu świateł drogowych jedno się włączało drugie nie. Generalnie manewry skończyły się tak, że świeci jedno drogowe i obie pozycje. Mijania brak. A kontrolka od drogowych swieci się ciągle. Żarówki ok, bezpieczniki ok. Tego dnia była solidna zlewa więc może to ma jakiś wpływ? Gdzieś zasłyszałem że przelicznik świateł ten przy kierownicy mógł się uszkodzić. Miał ktoś z Was taką sytuację?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła w subaru są sterowane masą. Po przekręceniu kluczyka pojawia się plus na żarówkach. Dopiero wyłącznik dopina masę. Zobacz czy masz plus na żarówkach. Jeśli będzie to do sprawdzenia masz wyłącznik. Jeśli plusa nie będzie to do sprawdzenia raz jeszcze bezpieczniki, i przekaźnik. Tylko bezpieczniki nie na oko, tylko miernikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ewemarkam napisał:

Światła w subaru są sterowane masą. Po przekręceniu kluczyka pojawia się plus na żarówkach. Dopiero wyłącznik dopina masę. Zobacz czy masz plus na żarówkach. Jeśli będzie to do sprawdzenia masz wyłącznik. Jeśli plusa nie będzie to do sprawdzenia raz jeszcze bezpieczniki, i przekaźnik. Tylko bezpieczniki nie na oko, tylko miernikiem. 

Czyli albo bezpieczniki/przekaźniki albo przelącznik? Nie znam się na elektryce kompletnie, a boje się że jakiś chochlik w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ewemarkam napisał:

 

Jakąś podstawowa wiedzę mam, podstawowe rzeczy sprawdzę tylko zastanawia mnie skąd to cholerstwo się wzięło. Bo świateł stop też nie ma, jest jedno górne w klapie. Może to mieć jakiś związek?

Edytowane przez Gawith666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...