Jump to content

Półośki outback / legacy

Recommended Posts

Godzinę temu, miki_mi2 napisał:

Niby to samo ale cos tam sie długością różnią . Kto wie ?

jak to samo, to nie mogą różnić ;-) 

nie mierzyłem ale różnic nie powinno być. po zliftowaniu Legacy do poziomu OBK nie mam problemu z półosiami.

Z tyłu ośki kąt swój zmieniają niewiele ponieważ sanki są obniżone wraz z dyfrem o 20mm względem Legacy.

półośkę jak kupujesz to najlepiej oglądać ją na szrocie aby potem nie być zaskoczonym jej stanem... 

ważne aby część która wchodzi do skrzyni nie skorodowała w miejscu uszczelnienia, gdyż wtedy uszczelniacz szybko ulegnie uszkodzeniu.

sprawdzić sobie luzy na półosiach zwrócić szczególnie uwagę na luz poprzeczny, wzdłużny też jest ważny ale mniej niebezpieczny i sprawdzić czy nie ma wyczuwalnych luzów na skręcanie do tego będą potrzebne 2 osoby.

doktoryzując się przegub wewnętrzny sprawdź sobie jak się zachowuje przy różnym wysunięciu.

Niestety nie da się sprawdzić półosi przegubów na szybko, gdyż jeśli pękła manszeta i dostał się piach często dochodzi do uszkodzeń miejscowych bieżni wtedy luzy w pozostałym zakresie mogą być bliskie ideałowi:excl:

Edited by SubaruLPG
W dniu 26.09.2020 o 18:06, miki_mi2 napisał:

Siemson

Czy półośki przednie od legacy 4 pasują do outbacka 3 ?

Niby to samo ale cos tam sie długością różnią . Kto wie ?

Benzynowe Legacy4 i OBK3 mają takie same (także H6) - z tego co pamiętam SBD miały inne..

Zerknij tutaj:

• Thanks 1