Skocz do zawartości

Półośki outback / legacy


miki_mi2

Rekomendowane odpowiedzi

nie mierzyłem ale różnic nie powinno być. po zliftowaniu Legacy do poziomu OBK nie mam problemu z półosiami.

Z tyłu ośki kąt swój zmieniają niewiele ponieważ sanki są obniżone wraz z dyfrem o 20mm względem Legacy.

półośkę jak kupujesz to najlepiej oglądać ją na szrocie aby potem nie być zaskoczonym jej stanem... 

ważne aby część która wchodzi do skrzyni nie skorodowała w miejscu uszczelnienia, gdyż wtedy uszczelniacz szybko ulegnie uszkodzeniu.

sprawdzić sobie luzy na półosiach zwrócić szczególnie uwagę na luz poprzeczny, wzdłużny też jest ważny ale mniej niebezpieczny i sprawdzić czy nie ma wyczuwalnych luzów na skręcanie do tego będą potrzebne 2 osoby.

 

doktoryzując się przegub wewnętrzny sprawdź sobie jak się zachowuje przy różnym wysunięciu.

Niestety nie da się sprawdzić półosi przegubów na szybko, gdyż jeśli pękła manszeta i dostał się piach często dochodzi do uszkodzeń miejscowych bieżni wtedy luzy w pozostałym zakresie mogą być bliskie ideałowi:excl:

 

Edytowane przez SubaruLPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 18:06, miki_mi2 napisał:

Siemson

Czy półośki przednie od legacy 4 pasują do outbacka 3 ?

Niby to samo ale cos tam sie długością różnią . Kto wie ?

 

Benzynowe Legacy4 i OBK3 mają takie same (także H6) - z tego co pamiętam SBD miały inne..

Zerknij tutaj:

 

 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...