Skocz do zawartości

Co sie stalo?


Piciak

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli zasilanie albo spływ turbo jest nieszczelny to sytuacja jest sama bardzo niebezpieczna dla turbiny... jeśli pojawi się nieszczelność to możesz tym sposobem bardzo szybko zgubić olej i zatrzeć nie tylko turbinę.

Obstawiam na manszetę ponieważ na ścianie grodzi masz smar a nie olej (chyba że olej nie był wymieniany w samochodzie od nowości a auto ma 200k)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze osłonie przegubu jak koledzy radzą, nawet na zdjęciu widać jakiś czarny kleks na osłonie. W prawdzie nie mam turbo ale przygodę z rozerwana osłona przegubu przerabiałem i smar był wszędzie, a jak się przysmarzyl na wydechu to smrodek że hej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa. Olej płynie a smar się lepi. No moje widać że to się lepi i jest nawet ścianka grodziowa oblepiona w jednej linii, czyli jak by coś wirującego to rozchlapywało. Gdyby to było z turbo to przede wszystkim pod turbo było by mokro i ewentualnie kapało na wydech a tu widać jak by smar z przegubu od siły odśrodkowej wycisnęło. Sprawdź dokładnie ta guma bo pewnie gdzieś się rozerwała i wszystko będzie jasne :)

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

No i mnie też dotkną ten temat.

Wczoraj wyjeżdżam z garażu a tu smar na podłodze. Otwieram maskę i tak jak u autora tylko, że pękło mi przy samym cybancie gdzie guma jest najwęższa.

Przyjrzałem się z drugiej strony i tam guma sparciała, popękana, kwestia czasu jak też się rozpruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...